Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Stebnówka JUKI - Przegląd oferty.

Stebnówka JUKI - Przegląd oferty.

Najpopularniejsze modele stebnówek JUKI

W prowadzonym przez nas internetowym sklepie Impall oferowana jest szeroka gama profesjonalnych stebnówek. Maszyny przemysłowe tego rodzaju niezwykle często stanowią podstawę funkcjonowania nowoczesnych szwalni. W związku z tym wybór odpowiedniego modelu, który będzie możliwie ściśle dostosowany do charakteru pracy danego przedsiębiorstwa, okazuje się zadaniem szczególnie istotnym. Zdając sobie sprawę z szeregu trudności, jakie mogą występować w momencie podejmowania decyzji dotyczących zakupu nowych modeli stębnówek, postawiliśmy scharakteryzować kilka wybranych urządzeń. Skupiliśmy się wyłącznie na produktach marki Juki, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że odznaczają się one nieustannie rosnącym zainteresowaniem szerokiej rzeszy klientów.


Stebnówki – podstawowe informacje

Czym jest stebnówka? Jest to rodzaj maszyny szwalniczej, która umożliwia łączenie materiałów za pomocą ściegu stebnowego. Jest to dwunitkowy szew, tworzony poprzez wzajemne przeplatanie się wykorzystanych nici, określanych jako górna i dolna. Poprawne funkcjonowanie maszyny umożliwia tak zwany wał główny. Współcześnie jest on poruszany jest za pomocą silnika elektrycznego. Zadaniem wału jest przede wszystkim uruchomienie urządzenia poprzez nadanie ruchu poszczególnym elementom mechanizmu.

Zasadniczo wyróżnia się dwa typy stebnówek. Pierwszym z nich są urządzeniami jednoigłowymi, natomiast drugie to maszyny dwuigłowe. Wśród pierwszej jak i drugiej grupy występuje znacząca różnorodność, wynikająca z przystosowania urządzeń do wykonywania różnego rodzaju zadań. Zarówno maszyny jednoigłowe jak i dwuigłowe dzielą się między innymi na płaskie, słupkowe oraz ramieniowe. 

Ponadto wszelkiego rodzaju maszyny do szycia (w tym stębnówki) dzielą się również na urządzenia domowe oraz przemysłowe. Te drugie charakteryzują się znacznie wyższym możliwym tempem szycia oraz przystosowaniem do intensywnej, wielogodzinnej pracy. Maszyny domowe posiadają mniejszą moc oraz niższe tempo pracy, zazwyczaj jednak okazują się produktami bardziej uniwersalnymi, przystosowanymi do wykonywania wielu różnorodnych zadań.

Jak niemal wszystkie typy maszyn szwalniczych, stebnówki również występują zarówno w wersjach przystosowanych do użytku domowego jak i profesjonalnego. Ze względu na to, że ścieg stebnowy doskonale nadaje się do zszywania materiałów o dużych powierzchniach, często stosuje się go w przypadkach wielkoseryjnej produkcji odzieży lub innego rodzaju elementów tekstylnych. Maszyny przemysłowe pozwalają na szybkie, estetyczne oraz bardzo trwałe połączenie zszywanych materiałów. Zazwyczaj posiadają one znacznie większy stół, niż ich domowe odpowiedniki. Dzięki temu wykonywana praca może przebiegać w bardziej komfortowych warunkach.


Maszyny szwalnicze Juki

Osobom zainteresowanym nowoczesnymi i niezawodnymi rozwiązaniami z zakresu urządzeń przemysłowych polecić możemy wyroby marki Juki. Maszyny przemysłowe oferowane przez wspomnianego producenta są zawsze wyrobami najwyższej jakości. Każda dostępna w naszym sklepie stebnówka Juki to produkt charakteryzujący się ponadprzeciętną trwałością oraz dostosowaniem do nieustannie rosnących wymagań konsumenckich. 

Fanom nowoczesnych rozwiązać technologicznych polecić możemy między innymi maszynę jednoigłową z automatyką DDL9000CFMS. Jest to stebnówka Juki uznawana za najnowocześniejszy model na rynku. Urządzenie charakteryzuje się dużą prędkością szycia (5000 ściegów na minutę), w związku z tym doskonale sprawdzi się w momencie produkcji odzieży lub innych wyrobów tekstylnych na skalę przemysłową. Ogromną zaletą maszyny jest jej pełnie zdigitalizowanie. Dzięki niemu obsługa nawet bardziej zaawansowanych funkcji okazuje się zadaniem mało skomplikowanym, niemal intuicyjnym. Wszelkie parametry można w sposób szybki i niezwykle łatwy określić za pomocą nowoczesnego panelu sterowania. Co więcej, pamięć wewnętrzna urządzenia pozwala na ich przechowywanie i powtórne wykorzystywanie, bez konieczności powtórnego regulowania. Ciekawym elementem jest również zastosowany czujnik grubości materiału. Pozwala on maszynie w sposób automatyczny wykrywać zgrubienia materiału (np.w miejscach przebiegania szwów) oraz dostosowywać do nich parametry swej pracy.


Inną maszyną, na którą warto zwrócić uwagę, jest jednoigłowa stebnówka Juki DDL-8700H-7-WB/AK85/SC920/CP180. Urządzenie zostało skonstruowane z myślą o tkaninach ciężkich, takich jak dżins, sztruks i inne. Maszyna umożliwia wykonywanie do 4000 ściegów na minutę, co w przypadku urządzeń przeznaczonych do cięższego szycia jest bardzo dobrym wynikiem. Zastosowany energooszczędny silnik servo sprawia, że użytkowanie maszyny wiąże się ze znaczącym obniżeniem zużycia energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnych maszyn o silniku sprzęgłowym. Warto dodać, że opisywany model oferowany jest jako maszyna kompletna. Oznacza to, że sprzedawana jest łącznie nie tylko z silnikiem, ale także w pełni dopasowanym, solidnym stołem.


Ostatnim urządzeniem jest dwuigłowa stebnówka Juki LH-3568ASF-7-WB/AK135/SC920/CP180. Jest to również model w pełni zautomatyzowany, zaopatrzony w nowoczesny energooszczędny silnik servo. Szczególnie wartą podkreślenia zaletą maszyny jest unowocześniona konstrukcja, zaopatrzona w znaczącą ilość usprawnień. To właśnie dzięki nim opisywana stębnówka Juki stała się urządzeniem doskonale dostosowanym do intensywnej pracy w warunkach profesjonalnych.  


Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj