Kategorie

Popularne Tagi

IGŁY DO MASZYN PRZEMYSŁOWYCH

Igły do maszyny do szycia

Igła do maszyny do szycia jest najważniejszym elementem całego urządzenia. Bez dobrej igły, nawet najlepsza maszyna nie poradzi sobie z tworzeniem zadowalającego ściegu. Właśnie dlatego tak istotne jest, żeby igły do maszyny były odpowiednio dopasowane do prac, które chcemy wykonać i - przede wszystkim - do materiałów.

Każda osoba szyjąca na maszynie doskonale wie, jak dobrze mieć pod ręką więcej, niż jedną igłę danego typu. Tym bardziej, że mają one skłonności do łamania się w najmniej oczekiwanych momentach. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem szycia, warto sprawdzić, czy w razie czego mamy czym zastąpić igłę aktualnie znajdującą się w maszynie.

Jakie igły do maszyny wybrać?

Wybór igły do maszyny jest ściśle związany z rodzajem tkanin, które poddajemy obróbce. Podstawowa wartość, na którą należy zwracać uwagę, to grubość igły do maszyny do szycia. Upraszczając, najcieńsze igły poradzą sobie z jedwabiem i delikatną bawełną, podczas gdy najgrubszymi można przeszyć nawet materiały obiciowe.

Poza grubością, warto również przyglądać się sposobom zakończenia igieł. Ostre, półokrągłe lub okrągłe końcówki nie pozostają bez znaczenia, jeśli chodzi o jakość naszego ściegu. Ostro zakończone igły będą najlepiej współpracować z materiałami naturalnymi, a półokrągłe - z syntetycznymi. Okrągłe są dobre dla każdego, kto chce szyć wykorzystując elastan lub lycrę.

W naszym sklepie znajdziesz igły do szycia dla wszystkich rodzajów materiałów.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj