Kategorie

Koszyk

  • Ilość pozycji: brak
  • Łączna cena: 0,00zł

Sklep Impall

Sklep Impall to kompleksowe podejście do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych. W ofercie znajdują się różnorodne maszyny szwalnicze oraz maszyny krawieckie, pozwalające zarówno na pracę w dużych zakładach jak i w warunkach domowych (Juki, Siruba), choć głównym celem naszej działalności pozostają przemysłowe maszyny do szycia, a wśród nich maszyny do wykrawania, szycia oraz obrębiania różnego typu materiałów.

W sprzedaży posiadamy urządzenia produkowane przez wiodących światowych producentów. Znajdują się wśród nich m.in. maszyny Brother, maszyny Jack i maszyny Siruba, jak również produkty takich firm jak Japsew czy też maszyna do szycia Juki.

Szczególnie ważnym profilem działalności naszej firmy są maszyny do szycia przemysłowe (zwłaszcza maszyny do szycia juki), dbamy o znakomite zaopatrzenie sklepu zarówno pod względem samych urządzeń, jak i innych elementów niezbędnych do pracy na dużą skalę, w tym części, akcesoriów, artykułów tekstylnych i dodatków.

Nici gumowe i elastyczne, kiedy mogą okazać się przydatne? (21.9.2017)

igły do maszynyZarówno nici gumowe jak i elastyczne w pewnych sytuacjach mogą okazać się niezastąpione. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na ich zastosowanie. Postaramy się również pokrótce opisać, w jaki sposób przeprowadzać prace krawieckie, by posługiwanie się wymienionymi nićmi nie było kłopotliwe.

 

Nici gumowe

Nici gumowe to tak naprawdę cieniutka gumka nawinięta na szpulę. Za jej rozciągliwy charakter najczęściej odpowiada wchodzący w skład produktu silikon. Dodatkowo wykorzystywany jest również poliester – współcześnie najbardziej popularny materiał stosowany do produkcji nici.

Nici gumowe przeznaczone mogą być zarówno do szycia ręcznego, jak też maszynowego. W tym drugim przypadku najchętniej wykorzystywane bywają maszyny typu owerlok. Również tradycyjna maszyna do szycia jaką jest stębnówka w pewnych sytuacjach będzie odpowiednia. Jednak jej zastosowanie w przypadku posługiwania się nićmi gumowymi, może wymagać nieco większych umiejętności krawieckich.

Gumonici wykorzystywane bywają najczęściej do wykonywania marszczeń. Odpowiednio stosowane pozwalają na znaczące zwiększenie estetyki oraz funkcjonalności wyrobu. Wykonując standardowe marszczenie gumonić stosuje się w połączeniu z odpowiednio dopasowaną nieelastyczną nicią do szycia maszynowego. W takim zestawieniu nić gumowa zawsze wykorzystywana jest jako dolna i w związku z tym nie musi być ona w pełni dostosowana do kolorystyki wykorzystywanego materiału. Ponadto nici opisywanego rodzaju wykorzystuje się czasem do produkcji sztucznej biżuterii, takiej jak bransoletki oraz naszyjniki bez zapięcia.

 

Nici elastyczne

Nici elastyczne w znacznym stopniu przypominają opisywane powyżej gumonici. Warto jednak pamiętać, że nie są to dokładnie te same produkty i nie powinny być stosowane zamiennie. Wykonanie typowych marszczeń za pomocą nici elastycznych może być dosyć kłopotliwe. Natomiast doskonale się one nadają do zszywania oraz wykańczania różnego rodzaju tkanin rozciągliwych. Za ich pomocą można na przykład wytwarzać stroje kąpielowe lub bieliznę.

Warto również pamiętać o wyborze odpowiedniej igły do maszyny. Najlepiej sprawdzą się modele z okrągłymi końcówkami. Zaleca się, by szycie nićmi elastycznymi wykonywane było (tak jak w przypadku gumonici) za pomocą maszyny typu owerlok. Jednak w razie konieczności można również posłużyć się domową maszyną wielofunkcyjną. W takiej sytuacji należy pamiętać, by wybrać tzw. ścieg overlockowy lub zygzak trójstopniowy. W przypadku trudności z szyciem można spróbować posłużyć się stopką z rolkami do trudnych tkanin.