Kategorie

Koszyk

  • Ilość pozycji: brak
  • Łączna cena: 0,00zł

Sklep Impall

Sklep Impall to kompleksowe podejście do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych. W ofercie znajdują się różnorodne maszyny szwalnicze oraz maszyny krawieckie, pozwalające zarówno na pracę w dużych zakładach jak i w warunkach domowych (Juki, Siruba), choć głównym celem naszej działalności pozostają przemysłowe maszyny do szycia, a wśród nich maszyny do wykrawania, szycia oraz obrębiania różnego typu materiałów.

W sprzedaży posiadamy urządzenia produkowane przez wiodących światowych producentów. Znajdują się wśród nich m.in. maszyny Brother, maszyny Jack i maszyny Siruba, jak również produkty takich firm jak Japsew czy też maszyna do szycia Juki.

Szczególnie ważnym profilem działalności naszej firmy są maszyny do szycia przemysłowe (zwłaszcza maszyny do szycia juki), dbamy o znakomite zaopatrzenie sklepu zarówno pod względem samych urządzeń, jak i innych elementów niezbędnych do pracy na dużą skalę, w tym części, akcesoriów, artykułów tekstylnych i dodatków.

Szew płaski w ubraniach sportowych (22.1.2018)

Szew płaski stał się w ostatnim czasie szczególnie popularnym sposobem łączenia materiałów. Wykorzystywany jest zwłaszcza w przypadku odzieży o charakterze sportowym oraz komfortowej bielizny. W dalszej części artykułu podpowiemy, kiedy wykonywanie łączeń opisywanego rodzaju może okazać się najbardziej korzystne. Dodatkowo przeanalizujemy, która maszyna do szycia najlepiej nadaje się do wykonywania szwów płaskich?

 

Szwy płaskie określane również jako szwy stykowe, są uznawane za sposób łączenia tkanin gwarantujący ponadprzeciętnie wysoki poziom komfortu użytkowania wyrobu. Cechą charakterystyczną szwów płaskich jest fakt, że łączone fragmenty materiałów nie są na siebie nakładane lub jedynie stykają się wzajemnie. Dzięki temu w miejscu łączenia nie powstaje zgrubienie charakterystyczne dla szwów tradycyjnych (overlockowych). W związku z tym są one chętnie wykorzystywane w momencie produkcji odzieży sportowej. Jak wiadomo, właśnie taki rodzaj ubrań powinien być przystosowany do wygodnego użytkowania w warunkach ekstremalnych. Zastosowanie szwów płaskich gwarantuje, że zmniejszy się ryzyko obtarć lub podrażnień skóry, wywołanych w związku z wykorzystywaniem nie w pełni komfortowej odzieży.

 

Za pomocą jakiej maszyny do szycia można wykonać szew płaski?

Szew płaski można wykonać za pomocą maszyny typu Autolap. Tylko tego rodzaju maszyny przemysłowe gwarantować mogą wykonanie najwyższej jakości szwu płaskiego. W chwili obecnej polecić możemy zwłaszcza Autolap Siruba D007S. W wyjatkowych sytuacjach dopuszczalne jest stosowanie specjalnej maszyny drabinkowej w podklasie 4-igłowej np. Siruba F007-W822-460/FW.

 

Autolap Siruba D007S

Autolap D007S-460-02ET/AW1

Polecana urządzenie to ramieniowa maszyna do szycia 4-igłowa, 6-nitkowa z górnym i dolnym przeplotem. Za pomocą prezentowanego urządzenia można wykonać mocne oraz niezwykle estetyczne łączenie materiałów o różnych grubościach w zależności od podklasy maszyny. Poza szyciem odzieży o typowo sportowym charakterze, maszyna doskonale sprawdza się także w momencie wykonywania nowoczesnej odzieży termoaktywnej oraz komfortowej bielizny.

 

Różnica między szwem i ściegiem

Przy okazji podejmowania tematyki szwów płaskich, warto wspomnieć o tym, jaka jest różnica pomiędzy szwem i ściegiem. Wciąż wiele osób wykorzystuje te określenia zamiennie. W rzeczywistości jednak ich znaczenie nieco różni się od siebie. Ściegiem nazywany jest sposób w jaki ułożona jest nić pomiędzy nakłuciami igły. Dlatego z tym mówiąc o ściegu mamy na myśli przede wszystkim wizualną formę tworzoną przez nić. Natomiast szew to pojęcie, za pomocą którego nazywane jest miejsce łączenia dwu kawałków materiałów. Prawdopodobnie oba pojęcia tak często bywają mylone, ponieważ w krawiectwie szew zawsze wykonany jest za pomocą konkretnego ściegu.