Kategorie

Koszyk

  • Ilość pozycji: brak
  • Łączna cena: 0,00zł

Sklep Impall

Sklep Impall to kompleksowe podejście do kwestii produkcji odzieży, dodatków i materiałów tekstylnych. W ofercie znajdują się różnorodne maszyny szwalnicze oraz maszyny krawieckie, pozwalające zarówno na pracę w dużych zakładach jak i w warunkach domowych (Juki, Siruba), choć głównym celem naszej działalności pozostają przemysłowe maszyny do szycia, a wśród nich maszyny do wykrawania, szycia oraz obrębiania różnego typu materiałów.

W sprzedaży posiadamy urządzenia produkowane przez wiodących światowych producentów. Znajdują się wśród nich m.in. maszyny Brother, maszyny Jack i maszyny Siruba, jak również produkty takich firm jak Japsew czy też maszyna do szycia Juki.

Szczególnie ważnym profilem działalności naszej firmy są maszyny do szycia przemysłowe (zwłaszcza maszyny do szycia juki), dbamy o znakomite zaopatrzenie sklepu zarówno pod względem samych urządzeń, jak i innych elementów niezbędnych do pracy na dużą skalę, w tym części, akcesoriów, artykułów tekstylnych i dodatków.

Guzikarki, dziurkarki, ryglówki (9.2.2018)

Wyposażenie profesjonalnych zakładów krawieckich składa się zazwyczaj wyłącznie z kilku najbardziej typowych maszyn do szycia, takich jak stebnówki i overlocki. Warto jednak pamiętać, że posiadanie bardziej rozbudowanego parku maszynowego może w znacznym stopniu zwiększyć opłacalność prowadzonej działalności. W jakie jeszcze maszyny i urządzenia szwalnicze warto zainwestować? Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie, wszystko bowiem zależy od specyfiki danego zakładu krawieckiego. Z pewnością jednak można rozważyć zakup guzikarek, dziurkarek i ryglówek.

 

Guzikarki

Guzikarka jest rodzajem przemysłowej maszyny do szycia. Jej podstawowym zadaniem jest doszywanie w wyznaczonych miejscach guzików do materiału. Wśród dostępnych modeli guzikarek znaleźć można urządzenia 1- i 2-nitkowe. Te pierwsze szyją ściegiem łańcuszkowym, natomiast drugie przystosowane są do wykonywania ściegu stebnowego odpornego na wyprucie. W chwili obecnej dostępne na rynku guzikarki to zarówno klasyczne mechaniczne maszyny do szycia, jak też liczne nowoczesne urządzenia automatyczne. Charakteryzują się one bardzo wysokim poziomem zaawansowania technologicznego. Wśród produktów wartych polecenia znajdują się między innymi:

GUZIKARKA ELEKTRONICZNA BROTHER BE-438

GUZIKARKA ELEKTRONICZNA BROTHER BE-438

 

GUZIKARKA AUTOMATYCZNA JUKI AMB-289

GUZIKARKA AUTOMATYCZNA JUKI AMB-289

GUZIKARKA ELEKTRONICZNA SIRUBA LKS-1903ANSS

GUZIKARKA ELEKTRONICZNA SIRUBA LKS-1903ANSS

GUZIKARKA AUTOMATYCZNA Z PODAJNIKIEM GUZIKÓW ASP-ABF100J

GUZIKARKA AUTOMATYCZNA Z PODAJNIKIEM GUZIKÓW ASP-ABF100J

 

Dziurkarki

Kolejną grupą maszyn do szycia, na które warto zwrócić uwagę są dziurkarki. Każda dziurkarka wykorzystywana jest w celu wykonania dziurki guzikowej w materiale. Jej zadaniem jest estetyczne oraz trwale obszycie wybranego fragmentu tkaniny lub dzianiny, a także wykonanie odpowiedniego nacięcia.

 

Z reguły dziurkarki dzieli się na bieliźniane oraz odzieżowe. Te pierwsze wykorzystuje się głównie w przypadku wykonywania bielizny pościelowej, dzianin oraz konfekcji lekkiej np. bluzki, koszule. Dziurkarka odzieżowa jest natomiast przeznaczona do pracy z materiałami średnimi oraz ciężkimi. Za jej pomocą można między innymi wykonywać dziurki w spodniach, marynarkach i płaszczach. Dziurki odzieżowe posiadają charakterystyczne oczko na jednym brzegu przeszycia. Dziurkarki polecane przez sklep Impall:

 

DZIURKARKA ELEKTRONICZNA JACK JK-T1790BS

DZIURKARKA ELEKTRONICZNA SIRUBA LBHS-1790S

DZIURKARKA ELEKTRONICZNA SIRUBA LBHS-1790S

DZIURKARKA BIELIŹNIANA BROTHER HE-800B-2

DZIURKARKA BIELIŹNIANA BROTHER HE-800B-2

 

Ryglówki

Decydując się na rozbudowę profesjonalnej pracowni krawieckiej warto również rozważyć zakup maszyny typu ryglówka. Jak wskazuje już sama nazwa, ryglówka to urządzenie przeznaczone do wykonywania rygli. Ryglowanie wykonywane jest w celu zabezpieczenia końcówek szwów przed pruciem lub w celu punktowego wzmocnienia zamocowania wybranego elementu odzieży np. kieszeni, szlufki. Aktualnie polecane modele ryglówek:

 

RYGLÓWKA ELEKTRONICZNA JACK JK-T1900BS

RYGLÓWKA ELEKTRONICZNA JACK JK-T1906BS

RYGLÓWKA ELEKTRONICZNA SIRUBA LKS-1900AN