Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Hafciarka, czy to się opłaca?

Hafciarki stanowią coraz bardziej popularny typ urządzeń szwalniczych. Jednak osoby zajmujące się krawiectwem w celach hobbistycznych stosunkowo rzadko decydują się na ich wykorzystywanie. Okazuje się, że nawet w przypadku urządzeń określanych jako domowe cena może być znacząca. Natomiast prowadząc nawet stosunkowo niewielką pracownię lub atelier krawieckie, warto rozważyć zakup maszyny do haftowania. W wielu przypadkach może się ona okazać doskonałą inwestycją, która nie tylko zwiększy ofertę możliwych do realizowania usług, ale także w sposób bezpośredni przyczyni się do zwiększenia dochodów prowadzonego przedsiębiorstwa.


Hafciarki – maszyny przemysłowe oraz domowe

Chociaż hafciarki wykorzystywane bywają najczęściej do celów profesjonalnych, to okazuje się, że czasem również maszyny określane jako domowe mogą stanowić właściwy wybór. Traktując haft komputerowy jako zajęcie dodatkowe, a nie główny zakres działalności naszego przedsiębiorstwa może się okazać, że nawet najprostsza jednogłowicowa hafciarka spełni nasze oczekiwania. Maszyna do szycia tego rodzaju określana jest jako urządzenie domowe. Mimo to doskonale sprawdzi się w prowadzonej na drobną skalę działalności. Za jej pomocą będziemy w stanie z łatwością wykonać krótkie serie haftów o niezbyt rozbudowanym wzorze. Warto zdawać sobie sprawę, że nawet za pomocą hafciarki jednogłowicowej z powodzeniem można wykonywać także wzory wielokolorowe. Jednak konieczność częstej zmiany nici w pewnych sytuacjach stanowić może znaczące utrudnienie.


Jeżeli planujemy zająć się wykonywaniem haftu komputerowego na większą skalę, to z pewnością interesować będą nas wyłącznie maszyny przemysłowe. Zaletą tego rodzaju hafciarek jest przede wszystkim zainstalowana większa ilość igieł, która pozwala na zmianę koloru haftu bez konieczności wyłączania maszyny w celu zmiany nici. Dodatkowo warto pamiętać, że przemysłowa maszyna do haftowania umożliwia zachowanie znacznie wyższego tempa pracy oraz posiada zazwyczaj większe pole haftu. Sporo oferowanych hafciarek profesjonalnych zaopatrzonych jest w tzw. wolne ramię. Pozwala ono na swobodne wykonywanie naszyć na gotowych już wyrobach (czapki, rękawy, nogawki).


Śmiało można uznać, że zakup hafciarki stanowić może doskonalą, niezwykle opłacalną inwestycję. Aby jednak tak się stało musimy zadbać o dobór urządzenia w pełni odpowiadającego potrzebom prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Jeśli planujemy wykonywanie niezbyt dużych partii haftu o ograniczonej kolorystyce, to możemy zdecydować się no prostsze w budowie maszyny jednogłowicowe. Pamiętajmy jednak, że urządzenie tego rodzaju nie powinny być nadmiernie eksploatowane. Z pewnością nie są przystosowane do ciągłej wielogodzinnej pracy. Jedynie profesjonalne maszyny przemysłowe mogą być bez obaw wykorzystywane w sposób ciągły. To właśnie na ich zakup powinniśmy się zdecydować jeśli naszym zamiarem jest wykonywanie haftów wielokolorowych. Maszyny przemysłowe gwarantować mogą zarówno szybsze tempo pracy, jak też bardziej estetyczne wykonanie haftu. 

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj