PRASKA KALETNICZA

NAPOWNICA RĘCZNA

ZAPYTAJ O CENĘ

0,00 zł (netto)
0,00 zł Brutto
0,00 zł Netto
Brak na stanie
Index:
Marki:
Ulubione0
Dodaj do listy życzeń
Porównaj0
Opis

Napownica kaletnicza, również praska kaletnicza przeznaczona do tego, by zaciskać napy, oczka, guziki i inne elementy. Do tej praski kaletniczej można mocować różne końcówki zaciskające.

Waga urządzenia: 7,5kg

Praska kaletnicza - dla profesjonalistów i amatorów

Praska kaletnicza jest niezwykle przydatna w czasie produkowania wyrobów tekstylnych. Wyposażając się w maszyny szwalnicze zdecydowanie warto także nabyć te urządzenie, nawet wówczas, kiedy po prostu szyjesz na własny użytek. Za jej sprawą, mocowanie galanterii metalowej jest bardzo profesjonalne. Stalowe i mosiężne guziki, nity, oczka, ale również napy przytwierdzone za pomocą praski będą nie do ruszenia. Wykorzystując odpowiednie końcówki, napownicę kaletniczą można wykorzystać również do obciągania guzików.

W jakich wyrobach można wykorzystać napownicę kaletniczą?

Praska kaletnicza, mimo swej nazwy, nie jest wykorzystywana jedynie przez rzemieślników trudniących się przygotowaniem wyrobów skórzanych. Choć, oczywiście, odpowiednie zaciśnięcie nitów na skórze jest szczególnie trudne. Warto tutaj wspomnieć także, iż wybierając igły do maszyn szwalniczych, w przypadku skóry, należy wybrać dedykowane igły do szycia skóry, gdyż zwykłe będą za słabe. Wracając do praski, czy też napownicy kaletniczej, wykorzystuje się je wszędzie, gdzie niezbędne jest dodanie elementów metalowych - przy szyciu odzieży jeansowej, torebek, czy też jakichkolwiek wyrobów zapinanych napami i łączonych, wzmacnianych i ozdabianych nitami. Zaś metalowe oczka mogą nie tylko ozdobić odzież i obuwie, ale służyć również to wzmocnienia dziurek na sznurki i sznurówki.

Końcówki do praski kaletniczej ręcznej

Wśród końcówek do napownicy kaletniczej ręcznej, można znaleźć zarówno zgniatacze, jak i wycinaki. Są dwa rodzaje wycinaków do napownicy kaletniczej - pierwszy pozwala wycinać otwory w materiale pod metalowe oczka, nity i napy, natomiast drugi umożliwi wycięcie odpowiedniego rozmiaru okrągłych elementów, które można wykorzystać później do oblekania guzików materiałem.

Poza wycinakami, końcówki do praski to przede wszystkim zgniatacze, które pozwalają na zaciśnięcie na materiale metalowej galanterii. To dzięki nim nity, napy i oczka z metalu tak dobrze się trzymają na poszczególnych wyrobach tekstylnych. Nieodpowiednie przebicie materiału przy korzystaniu z innych sposobów, niż z praski kaletniczej, mogłoby skutkować brakiem trwałości łączenia metalowych elementów.

Sprawdź również dziurkarki, które umożliwiają idealne przygotowywanie i obszywanie otworów w materiałach.

Szczegóły produktu
Opinie
Brak komentarzy

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj