Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Haft komputerowy, maszynowy jako opłacalna i coraz bardziej trendy działalność krawiecka

Haft komputerowy to nic innego jak technika profesjonalnego haftu, już nie tylko na domowe potrzeby, ale umożliwiająca całkowicie profesjonalną i masową hafciarską działalność. Na obecnym rynku, coraz to bardziej konkurencyjnym, nieustannie poszukuje się sposobów na odróżnienie, urozmaicenie i spersonalizowanie produktów. Sposobem na osiągnięcie powyższego może być właśnie haft komputerowy. Umożliwia on przeniesienie na tkaninę dowolnego wzoru – wcześniej zaprojektowanego w programie do projektowania - kreatorze haftu.Maszyna odwzorowuje projekt kształtem i ustalonymi kolorami. Działa precyzyjnie i sprawnie. Jest to tzw. hafciarka przemysłowa.

Personalizowanie odzieży zapewni haftowanie sterowane komputerowo

Dzięki wspomnianemu haftowi maszynowemu możliwe jest znakowanie odzieży, butów, czapek, torebek, plecaków, ręczników i wielu innych przedmiotów tekstylnych. Logo, symbol, nawa czy hasło stają się wyraziste, oryginalne i przede wszystkim wytrzymałe. Haft komputerowy cechuje się bowiem dużą odpornością na czynniki atmosferyczne, na wysoką temperaturę prania, czynniki mechaniczne, ścierani, spieranie czy blaknięcie. Zdecydowanie bardziej wytrzymały niż nadruk metodą sitodruku.

Cechą charakterystyczna haftu komputerowego i jego przewagą nad zwykłym nadrukiem drukarskim (np.: sitodruk) jest wypukłość, wyczuwalna i widoczna struktura, w konsekwencji tego elegancki charakter oraz duży zakres wykorzystania – czapki, plecaki, torby, szlafroki, ręczniki, buty czy odzież. Haft maszynowy nadaje się nie tylko na płaskie tkaniny, ale też na te bardziej pluszowe typu: polar, plusz, welur, aksamit, minky, frotte itp.

Nowoczesne hafciarki i technika profesjonalnego haftu komputerowego

Warto zainwestować w hafciarkę wieloigłową, która umożliwia prowadzenie haftu wielokolorowego bez konieczności zmiany kolorystyki nici. Hafciarka jest urządzeniem funkcyjnym, ale dzięki temu specjalistycznym. Do zaawansowanych haftów zdecydowanie bardziej polecana od maszyn do szycia wielofunkcyjnych z możliwością haftowania, tzw. maszyno-hafciarek. Przemysłowe, funkcyjne hafciarki to większe pole haftu, czyli maszynowego tamborka, zdecydowanie większa prędkość szycia (ilość wkuć igły na minutę, np.: około 1000), bardziej perfekcyjna jakość ściegu, łatwość obsługi (nierzadko duży monitor LCD do zarządzania menu maszyny), duża ilość wzorów gotowych haftów (nawet 150), dodatkowe czujniki, np.: zrywu nitki, wielkości tamborka, a także inne funkcje: port USB, Wifi, edycja haftu z poziomu panelu sterowania, szycie przy znacznej krzywiźnie itp. Hafciarki do komputerowego haftu to też wydajniejszy i energooszczędny silnik i ograniczenie hałasu.

Hafciarka to radość i przyjemność z haftu komputerowego/maszynowego, zwłaszcza dla hafciarni, zakładów odzieżowych, agencji reklamowych, studiów projektowych, pracowni krawieckich i szwalniczych itp.

Jeśli interesuje Cię przykładowo haftowanie ręczne, na własne, domowe potrzeby, to zapraszamy także do wpisu pt.: ” Haftowanie krok po kroku – jak rozpocząć przygodę z nową pasją”

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj