- STEBNÓWKI 1-IGŁOWE
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-igłowym)
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-stopkowym)
- Stebnówki z potrójnym transportem (ząbkowy, stopkowy, igłowy)
- Stebnówki do materiałów lekkich i średnich
- Stebnówki do materiałów średnich i ciężkich
- Stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Stebnówki z automatycznym obcinaniem nici
- Stebnówki z automatycznym ryglowaniem
- Stebnówki JACK
- Stebnówki SIRUBA
- Stebnówki JUKI
- Stebnówki BROTHER
- Stebnówki KRAFFT
- STEBNÓWKI 2-IGŁOWE (DWUIGŁÓWKI)
- OVERLOCKI
- Overlocki 5-nitkowe
- Overlocki 4-nitkowe
- Overlocki 3-nitkowe
- Overlocki do lekkiego szycia
- Overlocki do ciężkiego szycia
- Overlocki z podwójnym transportem
- Overlocki z automatyką
- Overlocki cylindryczne
- Overlocki z automatyką elektroniczną
- Overlocki z automatyką pneumatyczną
- Overlocki JACK
- Overlocki SIRUBA
- Overlocki JUKI
- Overlocki PEGASUS
- RYGLÓWKI
- ZIG-ZAK
- GUZIKARKI
- DZIURKARKI
- MASZYNY DRABINKOWE (RENDERKI)
- MASZYNY ŁAŃCUSZKOWE
- RAMIENIÓWKI
- PODSZYWARKI
- AUTOLAPY
- AUTOMATY SZWALNICZE
- MASZYNY SPECJALISTYCZNE
- MASZYNY DO CIĘŻKIEGO SZYCIA
- MASZYNY DO ŚCIEGÓW OZDOBNYCH
- MASZYNY BEZSZWOWE
Klejarka – kiedy warto z niej korzystać?
Czy klejarka jest konieczna przy produkcji odzieży?
Prawidłowo wyposażony park maszynowy profesjonalnej szwalni powinien składać się nie tylko z typowych maszyn do szycia. Ważne, by dodatkowo w jego skład wchodziły również inne niezbędne do efektywnej pracy sprzęty. Jednym z bardziej popularnych urządzeń wykorzystywanych w przedsiębiorstwach związanych z przemysłem odzieżowym jest tzw. klejarka. Odpowiednio wykorzystywana może znacząco przyspieszyć tempo wykonywania prac, wpłynąć pozytywnie na wizualną jakość wytwarzanych produktów oraz poprawić ich trwałość.
Klejarka jest urządzeniem, które umożliwia podklejanie różnego rodzaju materiałów. Często stosowana jest w celu trwałego przymocowywania wkładów odzieżowych. Określenie wkład odzieżowy stosowane jest najczęściej w celu opisania materiału (włóknina, dzianina, albo tkanina), który z jednej strony pokryty jest klejem termoplastycznym i stosowany bywa w przypadku konieczności dodatkowego usztywnienia, ustabilizowania lub nadania kształtu tkaninie wierzchniej. Najbardziej popularnym typem wkładu odzieżowego jest wykonana z włókniny flizelina.
Klejenie wkładu odzieżowego odbywa się zawsze przy udziale wysokiej temperatury. W warunkach domowych, gdy planowane jest zrealizowanie wyłącznie pojedynczego egzemplarza odzieży, pracę można wykonać za pomocą zwykłego żelazka. Jednak już w sytuacji tworzenia niewielkich serii zastosowanie profesjonalnych klejarek może w sposób znaczący ułatwić realizacje zadania. Niewielka stopa żelazka nie jest w stanie zapewnić odpowiednio dużego docisku, który zagwarantować może najwyższy standard pracy.
Klejarki płytowe i taśmowe
Na rynku dostępnych jest szereg modeli klejarek. Różnią się ona między sobą mocą, rozmiarem płyt, siłą docisku oraz ewentualnymi funkcjami dodatkowymi, których obecność może zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pracy. Zasadniczo jednak wszystkie oferowane urządzenia należą do jednej z dwóch podstawowych kategorii, jakimi są klejarki płytowe oraz taśmowe. Nie można jednoznacznie stwierdzić, który typ klejarek jest lepszy i bardziej warty zakupu. Poszczególne modele i typy urządzeń są bowiem dostosowane do wykonywania nieco innych zadań. Oznacza to, że zależnie od planowanego zastosowania inna klejarka może okazać się najwłaściwsza.
Klejarka taśmowa stanowi najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Urządzenie tego typu posiada duże rozmiary, w związku z tym wykorzystywane bywa najczęściej w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją odzieży na skalę przemysłową. Praca klejarki taśmowej przebiega w sposób stosunkowo wolny, jednak wbrew pozorom nie stanowi to wady urządzenia. Dłuższy czas klejenia sprawia, że tworzone połączenie może być bardziej trwałe i równomierne. Oczywiście każde profesjonalne urządzenia posiada możliwość regulacji temperatury oraz czasu klejenia, dzięki temu bez przeszkód można dostosować wszelkie parametry do wymagań poszczególnych stosowanych materiałów.
Klejarki płytowe to urządzenia, które chętnie stosowane bywają nie tylko w największych szwalniach przemysłowych, ale także mniejszych przedsiębiorstwach, ukierunkowanych na produkcję niezbyt dużych partii odzieży. Poszczególne dostępne modele znacząco różnią się od siebie rozmiarami płyty grzejącej. Dzięki temu zakup urządzenia w pełni dopasowanego do charakteru planowanych prac, nie powinien stanowić większego problemu. Pragniemy zauważyć, że w ofercie sklepu Impall znajdują się również niewielkie płytowe klejarki przenośne. Urządzenia tego rodzaju zajmują bardzo mało przestrzeni, a ich mobilny charakter sprawia, że stają się niezwykle funkcjonalne i uniwersalne. Coraz chętniej na ich wykorzystywanie decydują się nie tylko osoby zawodowo zajmujące się produkcją odzieży, ale także bardziej zaawansowani hobbiści. Osoby te zdają sobie sprawę, że posiadanie w swej domowej pracowni wyłącznie jednej maszyny do szycia, nie pozwoli na prawdziwie komfortową i satysfakcjonująca pracę.