- STEBNÓWKI 1-IGŁOWE
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-igłowym)
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-stopkowym)
- Stebnówki z potrójnym transportem (ząbkowy, stopkowy, igłowy)
- Stebnówki do materiałów lekkich i średnich
- Stebnówki do materiałów średnich i ciężkich
- Stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Stebnówki z automatycznym obcinaniem nici
- Stebnówki z automatycznym ryglowaniem
- Stebnówki JACK
- Stebnówki SIRUBA
- Stebnówki JUKI
- Stebnówki BROTHER
- Stebnówki KRAFFT
- STEBNÓWKI 2-IGŁOWE (DWUIGŁÓWKI)
- OVERLOCKI
- Overlocki 5-nitkowe
- Overlocki 4-nitkowe
- Overlocki 3-nitkowe
- Overlocki do lekkiego szycia
- Overlocki do ciężkiego szycia
- Overlocki z podwójnym transportem
- Overlocki z automatyką
- Overlocki cylindryczne
- Overlocki z automatyką elektroniczną
- Overlocki z automatyką pneumatyczną
- Overlocki JACK
- Overlocki SIRUBA
- Overlocki JUKI
- Overlocki PEGASUS
- RYGLÓWKI
- ZIG-ZAK
- GUZIKARKI
- DZIURKARKI
- MASZYNY DRABINKOWE (RENDERKI)
- MASZYNY ŁAŃCUSZKOWE
- RAMIENIÓWKI
- PODSZYWARKI
- AUTOLAPY
- AUTOMATY SZWALNICZE
- MASZYNY SPECJALISTYCZNE
- MASZYNY DO CIĘŻKIEGO SZYCIA
- MASZYNY DO ŚCIEGÓW OZDOBNYCH
- MASZYNY BEZSZWOWE
DZIURKARKI
Dziurkarka – kiedy warto ją zastosować?
Jednym z typowych urządzeń szwalniczych, które bywa stosunkowo często stosowane w przemyśle odzieżowym, jest tak zwana dziurkarka. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie otworów w materiałach, a także obszycie ich. Dziurkarki można dowolnie programować, dzięki temu możemy przygotować otwory o różnych kształtach i rozmiarach. Są to urządzenia niezbędne w przemyśle tekstylnym. Odpowiednio wykorzystywane mogą przyczynić się do znacznego zwiększenia tempa pracy i poprzez to mogą w realny sposób wpłynąć na obniżenie kosztów produkcji odzieży lub innego rodzaju wyrobów tekstylnych. Warto tutaj także wspomnieć o innych, bardzo często wybieranych maszynach do szycia zwiększających wydajność i jakość pracy, takich jak np. Owerloki, stebnówki, czy maszyny zygzak. W dalszej części opisu postaramy się wytłumaczyć, czym jest dziurkarka. Podpowiemy również, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na jej użytkowanie.
Do czego służy dziurkarka?
W sposób najbardziej ogólny można stwierdzić, że dziurkarka to specjalistyczna maszyna przemysłowa, która ma za zadanie tworzyć dziurki w materiale. Za jej pomocą można więc nie tylko automatycznie rozciąć tkaninę lub dzianinę, ale także w sposób bardzo estetyczny obszyć rozcięty fragment. Zazwyczaj profesjonalne dziurkarki przemysłowe to automatyczne urządzenia dwunitkowe, które szyją ściegiem stebnowym. W przypadku osób, które krawiectwem zajmują się w sposób typowo hobbistyczny profesjonalna dziurkarka, może okazać się rozwiązaniem mało opłacalnym oraz niezbyt praktycznym. W ich sytuacji znacznie lepiej sprawdzi się tradycyjna wielofunkcyjna maszyna do szycia wraz z zainstalowaną stopką do dziurek. Zależnie od posiadanego modelu maszyny domowej możliwe będzie automatyczne lub półautomatyczne obszycie dziurek. W przypadku planowanego wykonywania pojedynczych egzemplarzy odzieży, nawet zastosowanie maszyny oferującej rozwiązanie półautomatyczne będzie wystarczające.
Ewentualne wydłużenie procesu szycia nie będzie bowiem nawet w najmniejszym stopniu znaczące. Jednak w momencie wykonywania prac polegających na produkcji seryjnej, rozwiązania domowe z pewnością okażą się całkowicie nieopłacalne.
Pamiętajmy, że nawet w przypadku prowadzenia niewielkich zakładów krawieckich, które zajmują się wykonywaniem bardzo krótkich serii produkcyjnych, warto zdecydować się na zastosowanie profesjonalnych urządzeń. Dziurkarka przemysłowa oferuje bowiem odpowiednio wysokie tempo szycia, które zależnie od wybranego modelu wynosić może nawet ponad 4000 ściegów na minutę.
Zalety nowoczesnych dziurkarek
Współcześnie oferowane modele dziurkarek to maszyny przemysłowe, które charakteryzują się zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Większość dostępnych na rynku modeli zaopatrzonych jest w energooszczędne silniki do maszyn do szycia servo. Pozwalają one na znaczące obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej podczas wykonywania pracy. Ponadto już od pewnego czasu dostępne są dziurkarki, które posiadają panel operacyjny zaopatrzony w graficzny wyświetlacz. W sposób znaczący ułatwia on obsługę maszyny oraz pozwala na pełne dostosowanie użytkowanego programu do zindywidualizowanych potrzeb.
Dużym udogodnieniem okazuje się również obecność zautomatyzowanego systemu kontrolującego naprężanie nici (wraz z uwzględnieniem odmiennych parametrów dla szycia równoległego oraz w momentach ryglowania dziurki).
Dziurkarka Brother, Juki, Jack i wiele innych w sklepie Impall
Oferta naszego sklepu obejmuje dziurkarki najbardziej znanych producentów. Wśród nich znajdują się zarówno urządzenia mechaniczne, jak i te sterowane elektronicznie. Niezależnie jednak od typu dziurkarki, ich parametry można swobodnie dostosować. Czy to za pomocą pokręteł, czy też dołączonego panelu. Jeśli wiesz, czego potrzebujesz od swojej przyszłej dziurkarki, skontaktuj się z nami – wspólnie wybierzemy model odpowiadający twoim wymaganiom.