Akademia Impall

16 listopada 2018 – Wszystko o igłach i nie tylko

Sposoby minimalizowania problemów na szwalni – Wszystko o igłach i nie tylko

Żaden mechanik nie jest w stanie przewidzieć wszystkich usterek. Natomiast każdy może podnosić swoje kwalifikacje i pogłębiać zdobytą wiedzę. Tym razem 16 listopada 2018 roku mieliśmy spotkanie, które uzmysłowiło uczestnikom, że dobrze dobrana igła, zastosowanie odpowiedniego wyposażenia i części zamiennych zdecydowanie pomaga w rozwiązywaniu problemów pojawiających się na szwalniach, a często nawet zapobiega sytuacjom awaryjnym. Część dot. igieł poprowadził ekspert z firmy Groz-Beckert Pan Karel Pavelka, który krótko przedstawił firmę Groz-Beckert oraz omówił podstawowe informacje o igłach przedstawianej marki. W tym opakowań, systemów, końcówek itp. Zapoznał również uczestników z Loop Control – nowoczesna technologią produkcji igieł Groz-Beckert. W kolejnej części szkolenia uczestnicy zapoznali się z między innymi z igłami do specjalnych zastosowań myGrozBeckert oraz pojawiającymi się problemami.

Po krótkiej przerwie nastąpiła część szkolenia dotycząca maszyn. Pokazano zmianę klamry standardowej na specjalną – długości 120 mm, na przykładzie JACK JK-T1790. Przedstawiono instruktaż wymiany części, ustawienia panelu oraz szycie kilku dziurek na raz w jednej ramce stopki. Pokaz montażu oprzyrządowania zademonstrowano również na przykładach JACK JK-T1906 – zmiana z dużego pola szycia (60 x 40 mm) na rygiel standardowy oraz JUKI LK1900 – szybka zmiana funkcjonalności maszyny ryglówka – guzikarka.

Na koniec szkolenia pokazano odszywanie plisy w koszulach i bluzkach na maszynie KHF103, pneumatyczne urządzenie do czyszczenia maszyn oraz wszywanie zamka w overlockach z górnym transportem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i uczestnictwo w kolejnym szkoleniu cyklu Akademia Impall.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *