- STEBNÓWKI 1-IGŁOWE
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-igłowym)
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-stopkowym)
- Stebnówki z potrójnym transportem (ząbkowy, stopkowy, igłowy)
- Stebnówki do materiałów lekkich i średnich
- Stebnówki do materiałów średnich i ciężkich
- Stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Stebnówki z automatycznym obcinaniem nici
- Stebnówki z automatycznym ryglowaniem
- Stebnówki JACK
- Stebnówki SIRUBA
- Stebnówki JUKI
- Stebnówki BROTHER
- Stebnówki KRAFFT
- STEBNÓWKI 2-IGŁOWE (DWUIGŁÓWKI)
- OVERLOCKI
- Overlocki 5-nitkowe
- Overlocki 4-nitkowe
- Overlocki 3-nitkowe
- Overlocki do lekkiego szycia
- Overlocki do ciężkiego szycia
- Overlocki z podwójnym transportem
- Overlocki z automatyką
- Overlocki cylindryczne
- Overlocki z automatyką elektroniczną
- Overlocki z automatyką pneumatyczną
- Overlocki JACK
- Overlocki SIRUBA
- Overlocki JUKI
- Overlocki PEGASUS
- RYGLÓWKI
- ZIG-ZAK
- GUZIKARKI
- DZIURKARKI
- MASZYNY DRABINKOWE (RENDERKI)
- MASZYNY ŁAŃCUSZKOWE
- RAMIENIÓWKI
- PODSZYWARKI
- AUTOLAPY
- AUTOMATY SZWALNICZE
- MASZYNY SPECJALISTYCZNE
- MASZYNY DO CIĘŻKIEGO SZYCIA
- MASZYNY DO ŚCIEGÓW OZDOBNYCH
- MASZYNY BEZSZWOWE
16 lutego 2017 – Konstrukcja, modelowanie i stopniowanie szablonów krawieckich oraz tworzenie układów kroju z wykorzystaniem komputerowego systemu przygotowania produkcji
Konstrukcja, modelowanie i stopniowanie szablonów krawieckich
W dniu 16 lutego 2017 odbyło się kolejne spotkanie organizowane w ramach Akademii Impall. Ta edycja poświęcona została „Konstrukcji, modelowaniu i stopniowaniu szablonów krawieckich oraz tworzeniu układów kroju z wykorzystaniem komputerowego systemu przygotowania produkcji”. Multimedialne prezentacje systemu prowadzone przez specjalistki z firmy Impall, Emilię Adamczyk i Grażynę Krauze, adresowane były do właścicieli rozważających inwestycję w nowe rozwiązania usprawniające produkcję, technologów, którzy zarządzają przepływem prac w szwalniach, a także do konstruktorów odzieży, których codzienną pracę ułatwiają takie systemy. Prezentacje podzielone zostały na trzy bloki tematyczne.
Podczas pierwszego z nich przedstwiono metody wprowadzania szablonów do bazy systemu Richpeace, digitalizację i konstrukcję w modułach Richpeace PDS i Richpeace DGS przeznaczonych do kompleksowego opracowywania modeli, przygotowywania nowych wzorów i modelowania już istniejących.
Tematem drugiej prezentacji było modelowanie w module Richpeace DGS, dodatki na szwy, oznaczenie miejsc wszycia guzików, modelowanie rękawów fantazyjnych, przenoszenie zaszewki piersiowej i rodzaje cięć (francuskie, pionowe, karczki) i stopniowanie bluzki.
Tworzenie układów kroju automatycznie, półautomatycznie oraz manualnie w module Richpeace GMS, granica wirtualna, układ na tkaninę w kratę/paski, optymalizacja rozkroju z wykorzystaniem opcji SuperNest, wydruk układu kroju na ploterze – to zagadnienia poruszone w ramach trzeciej części prezentacji.
Wśród uczestników znaleźli się użytkownicy systemu Richpeace, dla których spotkanie było doskonałą okazją do zadania ekspertkom pytań dotyczących realnych problemów pojawiających się w produkcji w ich zakładach. Słuchacze, dla których rozwiązanie było nowością, mogli naocznie przekonać się o jego możliwościach.