Akademia Impall

26 stycznia 2017 – Szkolenie dla mechaników z wybranych zagadnień obsługi maszyn szwalniczych – ryglówki sterowane elektronicznie

Szkolenie dla mechaników – ryglówki sterowane elektronicznie

Dnia 26 stycznia 2017 roku w sali konferencyjnej „Hotelu 500” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademia Impall. Tym razem tematem szkolenia były ryglówki sterowane elektronicznie. W pierwszej części szkolenia podnoszącego kwalifikacje zawodowe omówiony został zakres zastosowań ryglówek sterowanych elektronicznie oraz porównanie funkcjonalności maszyn JUKI LK1900BBS, BROTHER KE430F, SIRUBA LKS1900ANSS i JACK JK-T190BSK.

Kolejnym podjętym tematem była obsługa paneli operatorskich oraz funkcje przycisków i ikon wyświetlacza, w tym praktyczne zastosowanie omawianych maszyn i ich oprzyrządowania.

W drugiej części spotkania po przerwie na kawę, została omówiona konfiguracja parametrów z poziomu użytkownika i z poziomu serwisowego, np, prędkość szycia, wolny start, trzymacz nici ściegów początkowych, wybór i skalowanie wzorów, zmiana przeznaczenia maszyny i przywracanie ustawień fabrycznych.

Po krótkiej przerwie na lunch i w trzeciej części szkolenia Akademii Impall pokazano jak programować własne wzory przeszyć i rozwiązywać najczęściej spotykane problemy, które mogą wystąpić przy ryglówkach. Oczywiście nie zabrakło czasu na samodzielne ćwiczenia utrwalające zdobytą wiedzą i pytania.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony i zapisywania się na kolejne szkolenia.