Akademia Impall

16 lutego 2017 – Konstrukcja, modelowanie i stopniowanie szablonów krawieckich oraz tworzenie układów kroju z wykorzystaniem komputerowego systemu przygotowania produkcji

Konstrukcja, modelowanie i stopniowanie szablonów krawieckich

W dniu 16 lutego 2017 odbyło się kolejne spotkanie organizowane w ramach Akademii Impall. Ta edycja poświęcona została „Konstrukcji, modelowaniu i stopniowaniu szablonów krawieckich oraz tworzeniu układów kroju z wykorzystaniem komputerowego systemu przygotowania produkcji”. Multimedialne prezentacje systemu prowadzone przez specjalistki z firmy Impall, Emilię Adamczyk i Grażynę Krauze, adresowane były do właścicieli rozważających inwestycję w nowe rozwiązania usprawniające produkcję, technologów, którzy zarządzają przepływem prac w szwalniach, a także do konstruktorów odzieży, których codzienną pracę ułatwiają takie systemy. Prezentacje podzielone zostały na trzy bloki tematyczne.

Podczas pierwszego z nich przedstwiono metody wprowadzania szablonów do bazy systemu Richpeace, digitalizację i konstrukcję w modułach Richpeace PDS i Richpeace DGS przeznaczonych do kompleksowego opracowywania modeli, przygotowywania nowych wzorów i modelowania już istniejących.

Tematem drugiej prezentacji było modelowanie w module Richpeace DGS, dodatki na szwy, oznaczenie miejsc wszycia guzików, modelowanie rękawów fantazyjnych, przenoszenie zaszewki piersiowej i rodzaje cięć (francuskie, pionowe, karczki) i stopniowanie bluzki.

Tworzenie układów kroju automatycznie, półautomatycznie oraz manualnie w module Richpeace GMS, granica wirtualna, układ na tkaninę w kratę/paski, optymalizacja rozkroju z wykorzystaniem opcji SuperNest, wydruk układu kroju na ploterze – to zagadnienia poruszone w ramach trzeciej części prezentacji.

Wśród uczestników znaleźli się użytkownicy systemu Richpeace, dla których spotkanie było doskonałą okazją do zadania ekspertkom pytań dotyczących realnych problemów pojawiających się w produkcji w ich zakładach. Słuchacze, dla których rozwiązanie było nowością, mogli naocznie przekonać się o jego możliwościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *