Akademia Impall

23 stycznia 2020 – Szkolenie dla mechaników – Poziom podstawowy

Szkolenie dla mechaników z wybranych zagadnień obsługi maszyn szwalniczych – poziom podstawowy

W siedzibie firmy Impall przy ul. Pojezierskiej 95A odbyło się kolejne szkolenie z serii Akademii Impall. Jak zwykle największą popularnością cieszą się szkolenia z maszyn szwalniczych na poziomie podstawowym. I tym razem ilość uczestników nas zaskoczyła, ale dzięki temu widać zainteresowanie tematem.

W pierwszej kolejności omówiono silniki servo na przykładzie marek JACK i ESDA. Tematami była budowa oraz zakres zastosowań, obsługa panelu operatorskiego (w tym funkcje i ikony wyświetlacza). Konfiguracja parametrów poziomu użytkownika i poziomu serwisowego: prędkość i kierunek obrotów, pozycjonowanie, etc. Przywracanie ustawień fabrycznych oraz rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów.

Po krótkiej kawowej przerwie omówiono regulacje mechanizmów obcinania nici na przykładzie stebnówek Siruba DL7200-BM1-16, Juki DDL-8700-7-WB/AK85, Jack A4 i Brother S7100DD-403/PFL. W tym wyjaśnienie przyczyny zbyt krótkiego obcinania nici, regulacja mechanizmów obcinania nici oraz rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów.

Po przerwie na lunch poruszono ostatni temat szkolenia, czyli Panele operatorskie w maszynach Siruba DL7200-BM1-16 , Juki DDL-8700-7-WB/AK85, Jack A4 i Brother S7100DD-403/PFL. W tym obsługa panelu operatorskiego – funkcje przycisków i ikon wyświetlacza. Podstawy konfiguracji, najczęściej regulowane parametry, przywracanie ustawień fabrycznych i rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów.

Jak zawsze na koniec każdego tematu można było zadawać pytania oraz samodzielnie spróbować ustawień. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia z serii Akademia Impall.