Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyny Brother. Co warto o nich wiedzieć?

Już od wielu lat maszyny Brother stanowią jedne z najchętniej wykorzystywanych urządzeń szwalniczych. Ich popularność wynika przede wszystkim z doskonałej trwałości oraz pełnej funkcjonalności urządzeń. Ponadto klienci cenią fakt doskonałego dostosowania maszyn Brother do stale zmieniających się wymagań stawianych branży odzieżowej. Mogą być oni pewni, że zakupione produkty przez wiele lat stanowić będą w pełni funkcjonalny, dostosowany do nowoczesnych standardów sprzęt.


Poznaj markę Brother

Brother, a właściwie Brother Industries to powstałe w 1908 roku japońskie przedsiębiorstwo. Początkowa firma funkcjonowała pod nazwą Yasui Sewing Machine Co. Chociaż zazwyczaj jej działalność kojarzona jest z ofertą skierowaną wyłącznie do przedstawicieli branży odzieżowej, to w rzeczywistości zakres działalności firmy jest znacznie szerszy. Brother zajmuje się również produkcją licznych urządzeń komunikacyjnych oraz informacyjnych. Są to przede wszystkim faksy, skanery, urządzenia wielofunkcyjne, w tym najbardziej zaawansowane technologicznie drukarki do etykiet.

Na rynku Europejskim Brother funkcjonuje już od roku 1958, kiedy to podpisane zostały tzw. Traktaty Rzymskie. Były to dwie międzynarodowe umowy odpowiedzialne między innymi za ustanowienie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Zmiany dotyczące polityki gospodarcze wybranych krajów Europejskich (Francja, Republika Federalna Niemiec, Włochy, Belgia, Holandia i Luksemburg) zaowocowały ułatwieniami w funkcjonowaniu przedsiębiorstw międzynarodowych. Za ich sprawą marka Brother mogła bez przeszkód rozpocząć sprzedaż swych wyrobów na terenie naszego kontynentu. Stopniowo rozwój przedsiębiorstwa pozwolił nie tylko na przeprowadzanie transakcji handlowych na rynku europejskim, ale także na rozpoczęcie działalności produkcyjnej na tym terenie. Proces zapoczątkowany został w momencie przejęcia przez Brother Industries brytyjskiej fabryki maszyn do szycia Jones Sewing Machines.

Współcześnie urządzenia Brother nabyć można także na terenie naszego kraju. W roku 2005 utworzone zostało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo przedsiębiorstwa w Polsce. Początkowo stanowiło ono wyłącznie filię austriackiego oddziału. Jednak już w roku 2008 zyskało status niezależnego polskiego przedstawicielstwa i funkcjonuje jako Brother Polska Sp. z o.o. Aktualna oferta urządzeń skierowanych do branży przemysłu odzieżowego to przede wszystkim przemysłowe maszyny do szycia, wśród których wymienić należy między innymi stębnówki, overlocki oraz hafciarki. Starania firmy Impall pozwoliły na to, by wszystkie zainteresowane osoby miały możliwość korzystnego zakupu maszyn szwalniczych firmy Brother za pośrednictwem internetu.


Maszyny Brother

Chcąc w pełni docenić wysoką jakość oraz technologiczne zaawansowanie maszyn Brother, należy w sposób możliwie pełny zapoznać się ze specyfiką dostępnych modeli. W dzisiejszym wpisie postaramy się w zwięzły sposób scharakteryzować kilka najbardziej popularnych urządzeń przemysłowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi klienci będą mogli dokonać zakupu najbardziej im odpowiadającej maszyny Brother.


BROTHER S7300A NEXIO

Zaawansowana stebnówka 1-igłowa z elektronicznym systemem transportu. Zależnie od typu maszyna przystosowana jest do szycia materiałów ciężkich lub lekkich i średnich. Energooszczędny silnik servo sprawia, że użytkowanie maszyny do szycia wiązać się będzie ze znacznie mniejszym zużyciem energii elektrycznej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Maszyna posiada liczne dodatkowe funkcje, które w znacznym stopniu mogą zwiększyć jej atrakcyjność. Wymienić należy przede wszystkim: ryglowanie, obcinanie nici, pozycjonowanie igły, podnoszenie stopki oraz programowanie parametrów szycia. Dodatkowym atutem jest zastosowanie dotykowego, kolorowego wyświetlacza LCD, który w sposób znaczący ułatwia obsługę urządzenia. Możliwości maszyny w sposób znaczący zwiększa również zainstalowany port USB. Za jego pomocą można z łatwością wgrać dodatkowe programy oraz w miarę potrzeb regularnie je aktualizować.


Maszyna Z-8550A-031

Elektroniczna maszyna Brother zig-zak przeznaczona jest do wykonywania przeszyć ozdobnych, możliwych do uzyskania za pomocą zamontowanej krzywki. W chwili zakupu maszyna posiada 14 zaprogramowanych wzorów przeszycia. Warto jednak pamiętać o możliwości samodzielnego wgrania niemal stu dodatkowych wzorów. Elektroniczne sterowanie umożliwia łatwą zmianę ustawień maszyny oraz dobór odpowiedniego programu. Znajdujący się wewnątrz głowicy urządzenia silnik servo pozwala na znaczące zmniejszenie ilości zużywanej energii elektrycznej. Atutem wyróżniającym opisywaną maszynę na tle propozycji konkurencyjnych jest funkcja automatycznego smarowania chwytacza.


Hafciarka BROTHER PR1050x

Jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń haftujących. Profesjonalna maszyna umożliwia jednoczesne wykorzystywanie nawet dziesięciu szpul nici. Bardzo duże pole haftu, które wynosi aż 36 X 20 cm. Komfort pracy zwiększony został poprzez zastosowanie wskaźników LCD. Ich zadaniem jest wskazywanie koloru nici, jaka powinna być ustawiona na danej pozycji. Ogromnym atutem prezentowanej maszyny Brother jest także zastosowanie kamery video, która odpowiada za precyzyjne pozycjonowanie haftów. Dodatkowym atutem urządzenia jest jego stosunkowo niewielki rozmiar, który wpływa pozytywnie na komfort pracy. 

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj