Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Dodatkowe akcesoria przydatne w pracowni krawieckiej.

Podstawą wyposażenia każdej pracowni krawieckiej powinny być odpowiednio dobrane maszyny przemysłowe, takie jak stębnówka, overlock oraz coverlock. Z pewnością jednak nie mogą one stanowić jedynych wykorzystywanych urządzeń. Zależnie od specyfiki danego zakładu inne akcesoria dodatkowe mogą okazać się niezbędne. Przedstawiamy kilka mniej popularnych, a mimo to niezwykle przydatnych przyrządów, których stosowanie w codziennej pracy krawieckiej może okazać się niezwykle korzystne.


Szczotka parowa

W ostatnim czasie szczotki parowe zyskują coraz większą popularność. Mimo to wciąż nie wszystkie osoby zawodowo związane z krawiectwem zdają sobie sprawę, kiedy warto się zdecydować na ich stosowanie. Przede wszystkim szczotka parowa okazuje się niezastąpiona w przypadku pracy z materiałami, które na swej powierzchni posiadają niewielkie włoski. Najbardziej popularnym z nich jest oczywiście aksamit. Szczotka parowa pozwala na szybkie odświeżenie materiału oraz prasowanie w pionie. Eliminując zagniecenia za pomocą szczotki parowej, nie musimy się obawiać, że na powierzchni materiału wytworzą się mało estetyczne wyświecenia (trudny do usunięcia, punktowy połysk). Dodatkową zaletą jest fakt, że za pomocą szczotki parowej można bez trudu ułożyć włoski w wybranym kierunku, dzięki czemu tkanina prezentuje się znacznie bardziej elegancko i atrakcyjnie. Innym urządzeniem, które pomaga w prasowaniu materiału, jest wytwornica pary, która także dostępna jest w ofercie naszego sklepu.


Wywracarka do kołnierzyków

To praktyczne urządzenie w znaczącym stopniu usprawnia pracę zakładów krawieckich oraz szwalni, które specjalizują się w wyrobie koszul. Za jego pomocą możliwe jest wykonanie precyzyjnego i niezwykle estetycznego odwrócenia narożników kołnierzyków męskich na prawą stronę. Znaczącą zaletą dostępnych w naszym sklepie wywracarek do kołnierzyków jest ich niewielki rozmiar oraz możliwość łatwego zamontowania do blatu stołu za pomocą solidnego zacisku. Również obsługa urządzenia okazuje się niezwykle prosta. Możliwa jest przy pomocy pedału nożnego.


Ręczny wykrywacz igieł

Ręczny wykrywacz igieł jest niewielkim, magnetycznym urządzeniem bezprzewodowym, które zasilane jest za pomocą baterii AAA. Przyrząd jest w stanie zasygnalizować obecność metalowych przedmiotów o minimalnych wymiarach 0,8 mm X 5mm. Zakup wykrywacza igieł być może nie wydaje się priorytetowy. To prawda, że często jest on mniej istotny, niż wiele innych akcesoriów i części do maszyn do szycia. W wielu sytuacjach warto jednak zdecydować się na jego wykorzystywanie. Pamiętajmy, że zagubiona igła lub szpilka może stanowić realne zagrożenie dla użytkowników wytworzonych produktów. Jest to szczególnie istotne jeśli prowadzona przez nas pracownia krawiecka specjalizuje się w wyrobie ubranek lub akcesoriów dziecięcych.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj