Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Jak szyć na owerloku bez noża?

Specjalistyczna maszyna do szycia to z całą pewnością także owerlok. Jest ona niezbędna, jeśli decydujemy się na szycie materiałów elastycznych i bardzo rozciągliwych. Uniwersalna, wieloczynnościowa maszyna nie daje nam takiego komfortu szycia przy np.: elastycznych dzianinach. Głównym zadaniem każdego owerloku jest obrzucanie krawędzi materiału lub zszywanie (łączenie ze sobą) na krawędzi dwu lub kilku warstw tkaniny. Tworzony on ścieg, który sprawia, że krawędź materiału nie będzie się strzępi , pruć i jest doskonale zabezpieczony. Ścieg jest wytrzymały oraz odpowiednio elastyczny względem tkaniny, pracuje wraz z nią podczas użytkowania. Dodatkowo maszyna ta posiada wbudowane noże. Ich zadaniem jest wyrównywanie krawędzi, obcinanie wystających, strzępiących się nitek, tuż przed obrzuceniem krawędzi. Istnieje także możliwość pracy bez noży, o czym szerzej wspominamy w dalszej części wpisu.

Jaka funkcja związana z nożami obcinająco-wyrównującymi jest wyjątkowo wygodna?

Warto zadbać o to, aby owerlok posiadał opcję wyłączenia noży czy też ich schowania podczas korzystania z maszyny i tym samy pracy bez użycia noży. Jest to funkcjonalność, która może nam się bardzo przyda .

Jeśli maszyna jest wykorzystywany głównie do obrzucania brzegów tkaniny i praktycznie tylko do tego, to działanie noży jest jak najbardziej wskazane. Możemy jednak wykorzystać taką maszynę do innych zadań.

Co daje szycie na bez użycia noży?

Szycie bez użycia noża daje możliwość tworzenia ściegu ozdobnego, który jest bardzo charakterystyczny dla wyrobów szytych z popularnych dzianin. Po wcześniejszym wymontowaniu, czy wyłączeniu noża, można również szyć zakładki, a także wzmacniać ścieg owerlokowy wszywając weń tasiemkę.

Sprawdź także inne artykuły artykuły, oraz produkty:

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj