Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyny do ciężkiego szycia.

Szycie ciężkie wymaga zastosowania specjalistycznych, odpowiednio wytrzymałych urządzeń szwalniczych. W przypadku wytwarzania odzieży wierzchniej oraz męskich garniturów stosowanie domowych maszyn do szycia z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem. Urządzeniami zalecanymi są natomiast maszyny do ciężkiego szycia. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić kilka bardziej popularnych modeli, które przystosowane są do wykonywania zadań krawieckich o największym stopniu trudności.


Czym jest krawiectwo ciężkie?

Krawiectwem ciężkim określa się wykonywanie okryć wierzchnich z podszewką. Przede wszystkim są to płaszcze, marynarki oraz garnitury męskie. Zazwyczaj wytwarzanie ubrań tego rodzaju okazuje się znacznie bardziej skomplikowane od tzw. krawiectwa lekkiego. Jest bardziej pracochłonne, wiąże się z koniecznością wykonania bardziej skomplikowanego wykroju oraz wymaga precyzyjnego zszycia większej ilości elementów. Oczywiście również rodzaj stosowanych materiałów, które charakteryzują się wyższą gramaturą, jest znacznie bardziej wymagający, zarówno dla krawca jak też dla wykorzystywanej maszyny do szycia.


Maszyny do szycia ciężkiego:

W ofercie sklepu Impall znajdują się liczne modele maszyn do szycia ciężkiego. Są to przede wszystkim typowe stębnówki, jak też bardziej specjalistyczne urządzenia, np. lamowarki.


STEBNÓWKA 1-IGŁOWA DO CIĘŻKIEGO SZYCIA Model LU2810ESAL-7-SC922/CP180

Ultraszybka stebnówka automatyczna przeznaczona do szycia materiałów ciężkich w tym skór oraz tapicerek. Model wyróżnia się wysoką prędkością szycia 3800 ściegów/min. Cecha ta okazuje się szczególnie istotna w przypadku szwalni przemysłowych, w których tempo pracy musi spełniać wyznaczone normy. Ponadto opisywana stębnówka Juki została wyposażona we wzmocniony silnik Servo, za sprawą którego maszyna może pracować nie tylko w sposób bardziej energooszczędny, ale również cichszy i wytwarzający mniejsze wibracje. Urządzenie posiada również liczne dodatkowe funkcje, które umożliwiają zwiększenie komfortu oraz wydajności pracy. Warto zwrócić uwagą przede wszystkim na automatyczne obcinanie nici, ryglowanie, podnoszenie stopki oraz pozycjonowanie igły.


STEBNÓWKA Z KROCZĄCĄ STOPKĄ DO CIĘŻKIEGO SZYCIA Model DU-1281-7-SC921/M51/CP18

Kolejny model automatycznej stebnówki Juki zaprojektowanej z myślą o szyciu materiałów ciężkich. Charakterystyczne wydłużone ramię sprawia, że znacząco powiększona jest przestrzeń robocza. Dzięki temu maszyna doskonale sprawdza się w przypadku szycia elementów o wyjątkowo dużych rozmiarach. Prędkość szycia wynosi 2000 ściegów/min, co w większości sytuacji okazuje się prędkością optymalną (w warunkach przemysłowych). Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę to automatyczne odcinanie nici, pozycjonowanie igły, ryglowanie początkowe oraz końcowe.


LAMOWARKA Z POTRÓJNYM TRANSPORTEM TYPICAL Model TW1-1245V

Stebnówka jednoigłowa charakteryzująca się możliwością wysokiego unoszenia stopki i igielnicy, a także posiadająca dużą powierzchnię roboczą. Maszyna przeznaczona głównie do lamowania, czyli do obszywania brzegów materiału paskiem innego materiału. Urządzenie zostało wyposażone w ruchomą płytę mocowania lamownika, którego praca może być zsynchronizowana ze stopką. Prędkość szycia wynosi 2000 ściegów/min, co jest wartością w pełni odpowiadającą warunkom pracy przemysłowej. Zastosowany potrójny transport (igła, ząbki i stopka) ułatwia przesuwanie ciężkich materiałów.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj