Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyny specjalistyczne - guzikarki, dziurkarki, ryglówki.

Wyposażenie szwalni składa się zazwyczaj wyłącznie z kilku najbardziej typowych maszyn szwalniczych, takich jak stebnówki i overlocki. Warto jednak pamiętać, że posiadanie bardziej rozbudowanego parku maszynowego może w znacznym stopniu zwiększyć opłacalność prowadzonej działalności. W jakie jeszcze maszyny i urządzenia szwalnicze warto zainwestować? Nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie, wszystko bowiem zależy od specyfiki danej produkcji. Z pewnością jednak można rozważyć zakup guzikarek, dziurkarek i ryglówek.


Guzikarki

Guzikarka jest rodzajem przemysłowej maszyny do szycia. Jej podstawowym zadaniem jest doszywanie w wyznaczonych miejscach guzików do materiału. Wśród dostępnych modeli guzikarek znaleźć można urządzenia 1- i 2-nitkowe. Te pierwsze szyją ściegiem łańcuszkowym, natomiast drugie przystosowane są do wykonywania ściegu stebnowego odpornego na wyprucie. W chwili obecnej dostępne na rynku guzikarki to zarówno klasyczne mechaniczne maszyny do szycia, jak też liczne nowoczesne urządzenia automatyczne. Charakteryzują się one bardzo wysokim poziomem zaawansowania technologicznego. Wśród produktów wartych polecenia znajdują się między innymi:


Guzikarka elektroniczna Brother BE-438


Guzikarka automatyczna Juki AMB-289


Guzikarka elektroniczna Siruba LKS-1903ANSS


Guzikarka automatyczna z podajnikiem guzików Siruba ASP-ABF100J


Dziurkarki

Kolejną grupą maszyn do szycia, na które warto zwrócić uwagę są dziurkarki. Każda dziurkarka wykorzystywana jest w celu wykonania dziurki guzikowej w materiale. Jej zadaniem jest estetyczne oraz trwale obszycie wybranego fragmentu tkaniny lub dzianiny, a także wykonanie odpowiedniego nacięcia. Z reguły dziurkarki dzieli się na bieliźniane oraz odzieżowe. Te pierwsze wykorzystuje się głównie w przypadku wykonywania bielizny pościelowej, dzianin oraz konfekcji lekkiej np. bluzki, koszule. Dziurkarka odzieżowa jest natomiast przeznaczona do pracy z materiałami średnimi oraz ciężkimi. Za jej pomocą można między innymi wykonywać dziurki w spodniach, marynarkach i płaszczach. Dziurki odzieżowe posiadają charakterystyczne oczko na jednym brzegu przeszycia. Dziurkarki polecane przez sklep Impall:


Dziurkarka elektroniczna Jack JK-T1790BS


Dziurkarka elektroniczna Siruba LBHS-1790S


Dziurkarka bieliźniana Brother HE-800B-2


Ryglówki

Decydując się na rozbudowę szwalni warto również rozważyć zakup maszyny typu ryglówka. Jak wskazuje już sama nazwa, ryglówka to urządzenie przeznaczone do wykonywania rygli. Ryglowanie wykonywane jest w celu zabezpieczenia końcówek szwów przed pruciem lub w celu punktowego wzmocnienia zamocowania wybranego elementu odzieży np. kieszeni, szlufki. Aktualnie polecane modele ryglówek:


Ryglówka elektroniczna Jack JK-T1900BS


Ryglówka elektroniczna Siruba LKS-1900AN

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj