Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Wykroje maseczek

Wykroje maseczek - jak w domowych warunkach stworzyć maseczkę szytą na miarę?

Maseczki ochronne i ich różnorodny kształt, sposób zakładania, materiał wykonania to obecnie sprawa priorytetowa. Wielu z nas w dobie pandemii głowi się jak najdoskonalej zapewnić ochronę sobie i swoim najbliższym. Wykroje maseczek, które bez trudu znajdziemy na stronach internetowych, są bardzo różnorodne. Pamiętajmy, aby sugerować się wielkością, często dostępne wykroje maseczek oznaczone są, podobnie jak ubrania, rozmiarami S, M, L albo też wskazane jest czy to wykrój do maseczki kobiecej, męskiej czy dziecięcej. Najprostsze wykroje masek to te oparte na bazie prostokąta, zdecydowanie trudniejsze do uszycia to maseczki okrągłe czy stożkowe. Jednak i z takimi poradzimy sobie doskonale, mając wysokiej jakości materiał, maszynę do szycia i dobry wykrój z miarami.

- gumki do produkcji masek

- trójwarstwowe maseczki jednorazowe

Najprostszy wykrój maseczki

Najpopularniejszy wykrój maseczki ochronnej na twarz bazuje na dwóch identycznych prostokątach. Zwyczajowo są one wymiaru ok. 18 cm na 20 cm i wykonane z bawełny o grubym splocie. Do środka zakładam, że użyjemy flizeliny jako dodatkowego filtra. Tak naprawdę jeśli robimy maseczki na nasze własne i rodziny potrzeby to najlepiej wykrój maseczki zindywidualizować pod potrzeby konkretnych osób. Zmierzyć rozstaw bo.: od ucha do czubka nosa, od ucha do środka brody czy od czubka nosa do brody. W ten sposób idealnie dopasujemy wykrój maseczki pod użytkownika, pamiętając o koniecznych zakładkach materiału.

- flizelina do maseczek na twarz

Maseczki ochronne na twarz, ich różnorodność, oraz najistotniejsze elementy

Można zauważyć, że rodzajów maseczek w dobie pandemii jest naprawdę wiele. Czy ich wykrój, rodzaj materiału, sposób uszycia ma znaczenie w kwestii skuteczności? Co jest ważne przy szyciu maseczki? Pokrótce przedstawimy ważne informacje. Oto one:

- najlepsza jest maseczka zrobiona odpowiedniego materiału, np. z 100% bawełny;

- maseczki bawełniane łatwo wyprać w wysokiej temperaturze i dodatkowo przeprasować na gorąco - wysoka temperatura to doskonały sposób na ekspresową i skuteczną dezynfekcję maseczki;

- warto zadbać, aby w wykroju maseczki była ujęta wewnętrzna kieszonka na wymienny filtr;

- filtr można wykonać z: popularnych gazików z apteki, flizeliny czy z czystej szmatki z dziurkami, przepuszczające powietrze.

Wykroje maseczek - podsumowanie

Wykrój maseczki może być nawet najprostszy - prostokątny, ale ważnym jest, aby wykonać maseczki ochronne estetycznie, z dbałością o detale, sterylnie i z wysokiej jakości materiału. Maszyna do szycia przyda się wyśmienicie do produkcji maseczek w większej ilości. Z maszyną do szycia możesz bowiem pozwolić sobie na realizację nawet trudniejszych wykroi, które poza swoimi walorami ochronnymi i bezpieczeństwem, mogą także sprawić wiele radości i uśmiechu.

Zobacz także:

Maszyna do szycia maseczek – jaką wybrać?

Jak szyć maseczki na twarz – podstawowe informacje

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj