- STEBNÓWKI 1-IGŁOWE
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-igłowym)
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-stopkowym)
- Stebnówki z potrójnym transportem (ząbkowy, stopkowy, igłowy)
- Stebnówki do materiałów lekkich i średnich
- Stebnówki do materiałów średnich i ciężkich
- Stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Stebnówki z automatycznym obcinaniem nici
- Stebnówki z automatycznym ryglowaniem
- Stebnówki JACK
- Stebnówki SIRUBA
- Stebnówki JUKI
- Stebnówki BROTHER
- Stebnówki KRAFFT
- STEBNÓWKI 2-IGŁOWE (DWUIGŁÓWKI)
- OVERLOCKI
- Overlocki 5-nitkowe
- Overlocki 4-nitkowe
- Overlocki 3-nitkowe
- Overlocki do lekkiego szycia
- Overlocki do ciężkiego szycia
- Overlocki z podwójnym transportem
- Overlocki z automatyką
- Overlocki cylindryczne
- Overlocki z automatyką elektroniczną
- Overlocki z automatyką pneumatyczną
- Overlocki JACK
- Overlocki SIRUBA
- Overlocki JUKI
- Overlocki PEGASUS
- RYGLÓWKI
- ZIG-ZAK
- GUZIKARKI
- DZIURKARKI
- MASZYNY DRABINKOWE (RENDERKI)
- MASZYNY ŁAŃCUSZKOWE
- RAMIENIÓWKI
- PODSZYWARKI
- AUTOLAPY
- AUTOMATY SZWALNICZE
- MASZYNY SPECJALISTYCZNE
- MASZYNY DO CIĘŻKIEGO SZYCIA
- MASZYNY DO ŚCIEGÓW OZDOBNYCH
- MASZYNY BEZSZWOWE
Hafciarki przemysłowe i ich rosnąca popularność
Hafciarki przemysłowe to sprzęt krawiecki, szwalniczy, który umożliwia realizację na masową skalę, nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Haftowanie z użyciem profesjonalnej hafciarki daje bez wątpienia możliwości zwiększenia konkurencyjności konkretnych produktów tekstylnych. Na rynku dostępne są zarówno maszyno-hafciarki (najczęściej jednoigłowe) – z przeznaczeniem do użytku domowego lub też niewielkiego użytku krawieckiego, jak i te profesjonalne urządzenia funkcyjne. Profesjonalne hafciarki wyróżniają się przemysłową konstrukcją, zwiększoną efektywnością działania, dużymi osiągami szycia i znaczną żywotnością sprzętu przy dużym obciążeniu eksploatacyjnym.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze hafciarek przemysłowych?
Hafciarki przemysłowe powinny być każdorazowo odpowiednio dobrane pod względem parametrów technicznych, czy dostępnych funkcjonalności w zależności od rodzaju wykonywanych prac i ich skali. Ważny jest przede wszystkim parametr wskazujący na ilość igieł. Hafciarka przemysłowa wieloigłowa (np.: 6, 8- igłowa) to możliwość nieograniczonego haftu kolorowego, bez konieczności zmieniania nici. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Ważnym elementem jest również pole haftu. Pamiętajmy o tym, że wąskie wolne ramię – odsunięte odpowiednio od ramy decyduje o hafcie nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach czy o możliwości zastosowania tamborków specjalistycznych np.: do haftowania na butach czy czapkach.
Zwróćmy również uwagę co znajduje się w zestawie standardowym dołączonym do hafciarki (np.: tamborki o różnych rozmiarach, zestawy igieł, szpulki, nawlekacze etc.).
Kolejny istotny parametr to prędkość szycia. Bezpośrednio przekłada się ona na osiągi maszyny, np.: 1000 ściegów na minutę jest bardzo dobrym rezultatem hafciarki przemysłowej.
Jeśli chodzi o konstrukcję przemysłowej hafciarki to zwróćmy uwagę na solidność materiałów wykonania (np.: czy posiada metalowy i trwały chwytacz przemysłowy), a także na jej wymiary i wagę. Stopień energooszczędności silnika hafciarki jest równie ważny przy przemysłowym jej wykorzystaniu (polecamy silniki energooszczędne typu Servo – około 75% oszczędności w zużyciu energii).
Ważnym jest również panel sterowania – bardzo dobrze, gdy jest to kolorowy, intuicyjny i dotykowy, z obsługą w języku polskim wyświetlacz.
Inne funkcjonalności przydatne w przemysłowej działalności krawieckiej i szwalniczej
Zwróćmy uwagę m.in. na poniższe możliwości dobrej jakościowo hafciarki:
– współpraca hafciarki z zewnętrznym oprogramowaniem hafciarskim umożliwiającym np. realizację własnych projektów np.: zdjęć, logotypów, napisów, monogramów – nie tylko tych zaprogramowanych; odczyt haftów może być np.: wykonywany z użyciem PenDrive USB;
– wbudowane automatyczne cięcie nici , co znacznie przyśpiesza tempo pracy;
– wskaźnik laserowy pokazujący dokładne miejsce wkłucia igły oraz usprawnia pozycjonowanie haftu;
– wymiana dolnej szpulki bez konieczności zdejmowania tamborka; sposób nawlekania nici w uproszczony sposób; jasne i sprawne prowadzenie nici;
– płynna regulacja prędkości haftowania
– czujnik zerwania górnej nici, czujnik założonego tamborka i inne.
Zobacz także: