Kategorie

IGŁY DO MASZYN SZWALNICZYCH

Igły do maszyny do szycia

Igła do maszyny do szycia jest najważniejszym elementem całego urządzenia. Bez dobrej igły, nawet najlepsza maszyna nie poradzi sobie z tworzeniem zadowalającego ściegu. Właśnie dlatego tak istotne jest, żeby igły do maszyny były odpowiednio dopasowane do prac, które chcemy wykonać i - przede wszystkim - do materiałów.

Każda osoba szyjąca na maszynie doskonale wie, jak dobrze mieć pod ręką więcej, niż jedną igłę danego typu. Tym bardziej, że mają one skłonności do łamania się w najmniej oczekiwanych momentach. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem szycia, warto sprawdzić, czy w razie czego mamy czym zastąpić igłę aktualnie znajdującą się w maszynie.

Jakie igły do maszyny wybrać?

Wybór igły do maszyny jest ściśle związany z rodzajem tkanin, które poddajemy obróbce. Podstawowa wartość, na którą należy zwracać uwagę, to grubość igły do maszyny do szycia. Upraszczając, najcieńsze igły poradzą sobie z jedwabiem i delikatną bawełną, podczas gdy najgrubszymi można przeszyć nawet materiały obiciowe.

Poza grubością, warto również przyglądać się sposobom zakończenia igieł. Ostre, półokrągłe lub okrągłe końcówki nie pozostają bez znaczenia, jeśli chodzi o jakość naszego ściegu. Ostro zakończone igły będą najlepiej współpracować z materiałami naturalnymi, a półokrągłe - z syntetycznymi. Okrągłe są dobre dla każdego, kto chce szyć wykorzystując elastan lub lycrę.

W naszym sklepie znajdziesz igły do szycia dla wszystkich rodzajów materiałów.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj