Porady

Jak zdjąć obudowę maszyny do szycia?

Każda maszyna do szycia, niezależnie jakiego producenta, posiada szczegółową instrukcję obsługi. Jeśli chcemy podejść profesjonalnie do szycia powinniśmy zaznajomić się z naszym narzędziem pracy i szczegółowo przestudiować instrukcję. Znajdziemy w niej na pewno informację o budowie maszyny do szycia, wraz z odpowiednią ilustracją, informację o jej wyposażeniu. Z instrukcji dowiemy się jak np.: zdjąć obudowę z maszyny, celem chociażby wykonania czynności czyszczących, konserwacyjnych. Obudowę maszyny należy również zdjąć dla celów regularnego oliwienia jej podzespołów.

Jaki jest najczęstszy cel zdejmowania obudowy maszyny do szycia?

Górną obudowę zdejmujemy dla wspomnianych potrzeb czyszczenia. Należy odpowiednio wyczyścić naprężacz nici górnej, igielnicę oraz okolice szarpaka. Na ruchome elementy dodatkowo nakładamy krople oleju wazelinowego.

Dodatkowo ważnym procesem jest zdjęcie wolego ramienia w maszynie (w jej dolnej części) i otwarcie klapy osłaniającej bębenek i chwytacz. Należy również dostać się do ząbków transportera. Te okolice również wymagają czyszczenia i konserwacji.

Jak zdejmować osłony maszyny do szycia? Procedura

Po pierwsze należy upewnić się, że urządzenie jest wyłączone z zasilania, wtyczka nie może znajdować się w gniazdu. Przednia pokrywę zdejmujemy bardzo ostrożnie, poluzowując i odkręcając wymagane śruby z tyłu i z boku maszyny. W niektórych modelach przednia obudowa maszyny jest na zawiasach. Jeśli jest taka potrzeba to do śrub używamy śrubokrętu. Usuwamy kołki szpulki i śruby w różnych miejscach maszyny do szycia, aby zdjąć tylne osłony. Należy odkręcić zatrzaski, jeśli to konieczne. Pamiętaj każdorazowo, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcją obsługi.

Zobacz także inne wpisy oraz produkty: