Kategorie

Overlocki z automatyką

Pokazano 1-12 z 14 pozycji

Skuteczna automatyzacja procesów szwalniczych - przemysłowe overlocki z automatyką

Przemysłowe Overlocki z automatyką, jako sposób na budowanie konkurencyjności pracowni na aktywnym rynku usług szwalniczych jest bardzo istotnym elementem. Overlocki z automatyką mają za zadanie ograniczyć rolę operatora maszyny w regularnych czynnościach, powtarzających się i schematycznych. Ponadto, co także bardzo ważne, pozwalają maksymalnie wyeliminować, tzw. "błędy ludzkie".

Co oferują najnowocześniejsze overlocki z automatyką ?

Doskonały overlock przemysłowy z automatyką to maszyna wyposażona w mocny, energooszczędny silnik wbudowany w głowicę maszyny i ponadto konstrukcyjnie właściwie wentylowany. Dodatkowo overlock z automatyką to przede wszystkim zautomatyzowanie czynności takich jak, np.: pozycjonowanie igły, obcinanie nici, regulacja prędkości, a tym samym długości ściegu, regulacja docisku stópki, wybór ściegu, nawlekania chwytacza dolnego, szybki powrót do fabrycznych ustawień itd. Nierzadko zdarzają się nowoczesne overlocki z automatyką, gdzie to system głosowy wspomaga, prowadzi operatora. Pamiętajmy też o intuicyjnym i czytelnym panelu sterującym maszyny, przy jej wyborze.

Overlocki z automatyką to możliwość wykorzystania 3 trybów pracy:

  • manualny, czyli z udziałem napędu nożnego
  • półautomatyczny z udziałem częściowym fotokomórek
  • pełen automat

Warto dodać, że fotokomórki działają z bardzo dużą dokładnością, co też przekłada się na wysoką precyzję zautomatyzowanych procesów takiego overlocka. Fotokomórki umieszczone są np. w płytce ściegowej, jednocześnie nie zmniejszając strefy roboczej dla operatora maszyny. Całość pozwala osiągnąć bardzo duży wzrost wydajności w procesie produkcji szycia.

Overlocki z automatyką to przede wszystkim inwestycja długoterminowa we wzrost efektywności pracy, w zwiększenie mocy produkcyjnych, w znaczne przyśpieszenie procesów i polepszenie komfortu pracy. Zapraszamy także do naszej bogatej oferty profesjonalnych maszyn do szycia oraz innych urządzeń szwalniczych, przykładowo:

- Stebnówki

- Części do maszyn do szycia

- Wytwornica pary

- Napownice

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj