Akademia Impall

12 września 2019 – Szkolenie dla mechaników

Szkolenie dla mechaników z wybranych zagadnień obsługi maszyn szwalniczych – poziom podstawowy

Szkolenia z obsługi maszyn na poziomie podstawowym cieszą się w Akademii Impall bardzo dużym zainteresowaniem i tak było tym razem. Dzięki naszym wykwalifikowanym mechanikom, którzy poprowadzili szkolenie, kursanci mieli okazję na podjecie tematu maszyn szwalniczych od strony teoretycznej i praktycznej. I tak szkolenie zaczęło się silników do maszyn szwalniczych Servo na przykładzie marek JACK i ESDA, gdzie omówiono ich budowę oraz zakres zastosowań. Obsługę panelu operatorskiego – tutaj omówiono funkcje przycisków i ikon wyświetlacza, konfiguracja parametrów poziomu użytkownika i poziomu serwisowego: prędkość i kierunek obrotów, pozycjonowanie i przywracanie ustawień fabrycznych. Na zakończenie tematu poruszono rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów i tutaj kursanci mieli okazję zadawać pytania oraz podjąć samodzielne próby obsługi.

Po krótkiej kawowej przerwie kolejnym tematem były regulacje mechanizmów obcinania nici na przykładzie stebnówek 1-igłowych Siruba DL7200-BM1-16, Juki DDL-8700-7-WB/AK85, Jack A4 i Brother S7100DD-403/PFL. Na przykładzie tych stebnówek mechanicy prowadzący spotkanie wyjaśnili przyczyny zbyt krótkiego obcinania nici i regulację mechanizmów za to odpowiedzialnych. Omówiono rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów, po pytaniach każdy mógł podjąć samodzielne próby regulacji.

Po przerwie na lunch omówiono jeszcze panele operatorskie w maszynach Siruba DL7200-BM1-16, Juki DDL-8700-7-WB/AK85, Jack A4 i Brother S7100DD-403/PFL. Pokazano podstawy konfiguracji, najczęściej regulowane parametry, przywracanie ustawień fabrycznych oraz omówiono rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów. Po pytaniach i samodzielnych próbach przyszedł czas na rozdanie certyfikatów Akademia Impall z potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniu dla wszystkich biorących udział w szkoleniu z obsługi maszyn szwalniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *