Akademia Impall

14 czerwca 2018 – Szkolenie dla mechaników z klejarek taśmowych

Szkolenie dla mechaników z zakresu regulacji, konserwacji i podstawowych napraw klejarek taśmowych

Kolejne ciekawe spotkanie dla mechaników maszyn szwalniczych za nami, tym razem odbyło się szkolenie z klejarek taśmowych. Pierwsze tego typu szkolenie z klejarkami w temacie spotkało się z zainteresowaniem wśród mechaników maszyn szwalniczych i pomimo bardzo wąskiej specjalizacji, znalazły się osoby, które były zainteresowane tematem. Szkolenie już tradycyjnie odbyło się w sali konferencyjnej w firmie IMPALL przy ul. Pojezierskiej 95 A w Łodzi, a zostało poprowadzone przez naszych mechaników: Krzysztofa Kalasa i Roberta Iwańskiego.

W programie szkolenia poruszone zostały zagadnienia z zakresu klejarek bez automatycznego pozycjonowania pasa. Wprowadzenie obejmowało zakres zastosowań maszyn i sposoby konserwacji pasów. Omówione również zostały podstawowe regulacje parametrów pracy, montaż i demontaż pasów, regulacja położenia i naciągania pasów, oraz usuwanie podstawowych usterek.

W następnej kolejności poruszone zostały klejarki z automatycznym pozycjonowaniem pasów. Tutaj również omówione zostały kwestie montażu i demontażu pasów. Oprócz tego wyjaśnione zostały zasady działania automatyki, regulacja położenia i naciągu pasów oraz usuwanie podstawowych usterek.

Ze względu na mniejszą grupę niż zazwyczaj, szkolenie miało bardziej charakter warsztatów, gdzie każdy z uczestników miał okazję wiedzę sprawdzić w praktyce i w razie wątpliwości zasięgnąć porady mechaników prowadzących. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejne edycje szkoleń Akademii Impall.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *