Akademia Impall

28 marca 2019 – Katery KURIS

Katery KURIS TEXCUT – podstawy obsługi serwisowej oraz technologii rozkroju

28 marca 2019 w siedzibie firmy IMPALL w Łodzi przy ul. Pojezierskiej 95A obyło się szkolenie z cyklu Akademii Impall. tematem przewodnim spotkania były katery marki KURIS, a omówione zostały podstawy obsługi serwisowej oraz technologii rozkroju. Nasi specjaliści bardzo poważnie podeszli do tematów bo zostały omówione wszystkie ważne elementy maszyny. Od omówienia budowy głowicy katera wielowarstwowego: mechanizmu korbowodowego, mechanizmu sprzęgła, mechanizmu ostrzałek po praktyczne ćwiczenia z montażu, demontażu i ustawiania powyższych elementów.

Po krótkiej przerwie kawowej tematem były rodzaje prowadnic noża (górnych i dolnych), przy czym przeprowadzono praktyczne ćwiczenia z montażu, demontażu i ustawiania powyższych elementów. Po tej części nastąpiła przerwa na lunch, a po lunchu wszyscy uczestnicy przejechali do fabryki posiadającej kater, gdzie odbyły się praktyczne zajęcia dotyczące technologii rozkroju.

I w tej części omówiono podstawy standardów cięcia, omówienie najczęściej regulowanych parametrów, ustawienie offsetów osi X,Y i C,tworzenie nowych standardów parametrów i rozpoznawanie różnych typów nacinków i ustawianie ich głębokości. Oraz rozwiązywanie najczęściej spotykanych problemów wraz z pytaniami do serwisantów.

Było to pierwsze tego typu szkolenie z cyklu Akademii Impall, gdzie tematem był kater i tak szczegółowo zostały omówione wszystkie tematy z tego zakresu. Ale i zainteresowanie było bardzo duże, więc na pewno takie szkolenie zostanie jeszcze powtórzone. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom z udział i zaangażowanie w szkoleniu.