Kategorie

NOŻYCZKI

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Nożyczki krawieckie

Nie sposób wyobrazić sobie jakikolwiek zakład związany z szyciem, w którym mogłoby zabraknąć nożyczek krawieckich. Właśnie dlatego, w naszym sklepie znajdziesz nożyce krawieckie, które świetnie radzą sobie w cięciu wszystkich materiałów. Ich kształt służy ergonomii pracy, więc korzystanie z nich nie kończy się bólem palców i dłoni. Posiadamy zarówno uniwersalne nożyczki krawieckie, jak i te, które mają swoje konkretne przeznaczenia. Wśród ostatnich nie brakuje nożyczek służących do cięcia nici, czy też nożyczek ząbkowanych. Nie zapomnieliśmy również o leworęcznych pasjonatach szycia - i dla nich znajdą się odpowiednie nożyce krawieckie w naszym asortymencie.

W Impall znajdziesz też wiele innych akcesoriów niezbędnych w czasie pracy z tkaninami. Twojej uwadze polecamy wygodne krzesła do maszyn szwalniczych, lampki do maszyn, a także stoły krawieckie, linijki i manekiny. One wszystkie, podobnie jak nożyczki krawieckie, podniosą wydajność twojej pracy, a także sprawią, że będzie ona dużo wygodniejsza.

Skąd wzięły się nożyce krawieckie?

Nożyczki krawieckie, wbrew pozorom, towarzyszą nam dużo dłużej, niż moglibyśmy przypuszczać. Nawet 1500 lat przed naszą erą, nasi przodkowie korzystali z dwóch ostrzy do cięcia materiałów. Choć znany nam kształt nożyczki przybrały dopiero w pierwszym wieku przed naszą erą i to za sprawą starożytnych Rzymian. Samo słowo zresztą wywodzi się z łacińskiego cisoria i oznacza instrument do cięcia. Później, w wiekach średnich, a także w dobie renesansu, nożyce wykonywano z kawałka stali lub żelaza, które były później spłaszczane i formowane przez kowala. Właśnie rzemieślnicy przez długi czas zajmowali się wytwórstwem nożyczek. Dopiero później zaczęto je produkować w firmach. Pierwszy znak towarowy związany z nożyczkami uzyskała firma William Whiteley & Sons (Sheffield) w 1791 roku. Co ciekawe, zakład ten do dziś produkuje różnego rodzaju nożyczki - nie tylko krawieckie. Ta sama marka stoi za pierwszymi nowoczesnymi nożyczkami, wykonanymi z hartowanego i polerowanego staliwa. Jednak jeszcze wcześniej, w połowie siedemnastego wieku, w Finlandii w wiosce Fiskars powstała pierwsza fabryka sztućców. Tam też wytwarzano nożyce krawieckie ze znakiem Fiskars, które do dziś uznawane są za jedne z najlepszych narzędzi w pracy z tkaninami. Właśnie je znajdziesz w naszym asortymencie. Tuż obok ostrzałki, która sprawi, że z jednych nożyczek krawieckich możesz korzystać przez bardzo długi czas.

Jeśli zawodowo szyjesz, to sprawdź nasze profesjonalne maszyny szwalnicze. W ofercie mamy stębnówki, owerloki, guzikarki, dziurkarki i wiele innych specjalistycznych urządzeń, które usprawnią twoją codzienną pracę.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj