Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Szew płaski w ubraniach sportowych.

Szew płaski stał się w ostatnim czasie szczególnie popularnym sposobem łączenia materiałów. Wykorzystywany jest zwłaszcza w przypadku odzieży o charakterze sportowym oraz komfortowej bielizny. W dalszej części artykułu podpowiemy, kiedy wykonywanie łączeń opisywanego rodzaju może okazać się najbardziej korzystne. Dodatkowo przeanalizujemy, która maszyna do szycia najlepiej nadaje się do wykonywania szwów płaskich? Szwy płaskie określane również jako szwy stykowe, są uznawane za sposób łączenia tkanin gwarantujący ponadprzeciętnie wysoki poziom komfortu użytkowania wyrobu. Cechą charakterystyczną szwów płaskich jest fakt, że łączone fragmenty materiałów nie są na siebie nakładane lub jedynie stykają się wzajemnie. Dzięki temu w miejscu łączenia nie powstaje zgrubienie charakterystyczne dla szwów tradycyjnych (overlockowych). W związku z tym są one chętnie wykorzystywane w momencie produkcji odzieży sportowej. Jak wiadomo, właśnie taki rodzaj ubrań powinien być przystosowany do wygodnego użytkowania w warunkach ekstremalnych. Zastosowanie szwów płaskich gwarantuje, że zmniejszy się ryzyko obtarć lub podrażnień skóry, wywołanych w związku z wykorzystywaniem nie w pełni komfortowej odzieży.


Za pomocą jakiej maszyny do szycia można wykonać szew płaski?

Szew płaski można wykonać za pomocą maszyny typu Autolap. Tylko tego rodzaju maszyny przemysłowe gwarantować mogą wykonanie najwyższej jakości szwu płaskiego. W chwili obecnej polecić możemy zwłaszcza Autolap Siruba D007S. W wyjatkowych sytuacjach dopuszczalne jest stosowanie specjalnej maszyny drabinkowej w podklasie 4-igłowej np. Siruba F007-W822-460/FW.


Autolap Siruba D007S

Polecana urządzenie to ramieniowa maszyna do szycia 4-igłowa, 6-nitkowa z górnym i dolnym przeplotem. Za pomocą prezentowanego urządzenia można wykonać mocne oraz niezwykle estetyczne łączenie materiałów o różnych grubościach w zależności od podklasy maszyny. Poza szyciem odzieży o typowo sportowym charakterze, maszyna doskonale sprawdza się także w momencie wykonywania nowoczesnej odzieży termoaktywnej oraz komfortowej bielizny.


Różnica między szwem i ściegiem

Przy okazji podejmowania tematyki szwów płaskich, warto wspomnieć o tym, jaka jest różnica pomiędzy szwem i ściegiem. Wciąż wiele osób wykorzystuje te określenia zamiennie. W rzeczywistości jednak ich znaczenie nieco różni się od siebie. Ściegiem nazywany jest sposób w jaki ułożona jest nić pomiędzy nakłuciami igły. Dlatego z tym mówiąc o ściegu mamy na myśli przede wszystkim wizualną formę tworzoną przez nić. Natomiast szew to pojęcie, za pomocą którego nazywane jest miejsce łączenia dwu kawałków materiałów. Prawdopodobnie oba pojęcia tak często bywają mylone, ponieważ w krawiectwie szew zawsze wykonany jest za pomocą konkretnego ściegu.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj