Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Czym kierować się podczas zakupu pierwszej maszyny domowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej maszyny domowej?

Chociaż jako firma Impall specjalizujemy się przede wszystkim w sprzedaży profesjonalnych urządzeń szwalniczych, to w ostatnim czasie zauważyliśmy rosnące zainteresowanie maszynami domowymi, których spora ilość również znajduje się w ofercie naszego sklepu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór pierwszej maszyny do szycia może wydawać się zadaniem nieco skomplikowanym, dlatego postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik, w którym postaramy się zawrzeć najbardziej istotne informacje dotyczące wyboru pierwszej maszyny domowej.


Dobierz maszynę do własnych preferencji

Ilość dostępnych na rynku modeli maszyn do szycia jest stosunkowo duża. Zazwyczaj nie można jednoznacznie określić, które z dostępnych urządzeń są lepsze, bardziej warte zakupu. Poszczególne domowe maszyny do szycia znacząco różnią się swoją funkcjonalnością. Najczęściej są one po prostu dostosowane do innego rodzaju prac. W związku z tym wybierając konkretny rodzaj maszyny powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki rodzaj prac zamierzamy wykonywać w przyszłości. Dopiero odpowiedź na to pytanie umożliwi nam dokonanie rozsądnego wyboru.

Niestety czasem może się okazać, że nie mamy konkretnie sprecyzowanych planów związanych z wykorzystywaniem maszyny do szycia. W takim wypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia uniwersalnego, które charakteryzować się będzie posiadaniem większości podstawowych funkcji. Za jego pomocą będziemy mogli wykonać większość typowych zadań krawieckich. Maszyna pozwoli nam udoskonalić nasze umiejętności oraz umożliwi gruntowne rozeznanie się w dostępnych możliwościach współczesnych urządzeń szyjących. Dzięki temu w przyszłości, gdy postanowimy rozbudować naszą domową pracownie krawiecką o kolejne urządzenia, będziemy pewni, że dokonany przez nas wybór jest rozsądny i najbardziej optymalny.

Pamiętajmy o tym, że warte zakupu domowe maszyny do szycia powinny umożliwiać wykonywanie co najmniej dwu podstawowych ściegów krawieckich. Pierwszym z nich jest ścieg prosty, a drugim tak zwany zyg zak. Dobrze jeśli maszyna dodatkowo zaopatrzona jest również w ścieg overlockowy. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku bardziej zaawansowanych prac krawieckich ścieg tego rodzaju z pewnością i tak nie zastąpi nam prawdziwej maszyny owerlok, która umożliwia estetyczne wykańczanie brzegów materiału.


Ponadto domowe maszyny koniecznie powinny umożliwiać szycie do przodu i do tyłu. Opcja szycia wstecz może okazać się przydatna chociażby w momencie, gdy zechcemy dodatkowo wzmocnić zakańczany szew. Warto zwrócić również uwagę na możliwość dostosowywania długości i szerokość ściegu oraz na regulowane naprężenie nici. Elementem znacząco zwiększającym komfort pracy będzie tzw. wolne ramię. Dzięki niemu w sposób komfortowy można łączyć niewielkie element odzieży takie jaki rękawy lub nogawki. Ponadto należy zwrócić uwagę, czy interesujące nas urządzenie posiada regulowany docisk stopki. Element ten wciąż jeszcze nie jest uznawany za standardowe wyposażenie każdej maszyny domowej, jednak w praktyce okazuje się niezwykle przydatny. W związku z tym warto zadbać o to, by zakupione urządzenie nie było pozbawione tej funkcjonalności.

Dodatkowe akcesoria, które nie są niezbędne, jednak mogą okazać się niezwykle przydatne nawet dla osób szyjących na maszynie w sposób czysto amatorski, to między innymi różnego rodzaju stopki. Między innymi te służące do obszywania dziurek oraz wszywania zamków, w tym zamków krytych. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że brak dodatkowych stopek nie powinien automatycznie zniechęcać nas od zakupu maszyny. W razie potrzeby z łatwością będziemy je mogli dokupić oddzielnie.

Pamiętajmy jednak zawsze o tym, że nadmierna ilość dodatkowych funkcji i akcesoriów wcale nie musi stanowić zalety urządzenia. Wręcz przeciwnie, urządzenie takie może okazać się skomplikowane w użytkowaniu i mało praktyczne. Zwłaszcza osoby o nikłym doświadczeniu krawieckim mogą mieć problem z obsługą maszyn do szycia, które posiadają wiele bardzo zaawansowanych funkcji. Impall jako renomowany sprzedawca urządzeń i akcesoriów szwalniczych, osobom rozpoczynającym przygodę z krawiectwem, poleca przede wszystkim domowe maszyny do szycia JUKI. Owerloki domowe charakteryzują się one zarówno doskonałą jakością wykonania, jak i niezbyt skomplikowaną, intuicyjną obsługą.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj