Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Profesjonalne maszyny do szycia cz.2

Niniejszy wpis jest kontynuacją części pierwszej, pt. „Profesjonalne maszyny do szycia cz.1”, gdzie przedstawiliśmy już pierwsze przemysłowe maszyny, także przechodzimy obecnie do krótkiej charakterystyki kolejnych rodzajów. Serdecznie zapraszamy.

Guzikarka - ogólna charakterystyka

Pozostałe maszyny przemysłowe to chociażby guzikarka służąca do automatycznego przeszywania oraz doszywania guzików, nierzadko z możliwością wyboru wielu programów, rodzajów i wzorów przeszycia, a także z płynną regulacją odległości między otworami guzika.

Dziurkarka - podstawowe funkcjonalności

Następną maszyną przemysłową jest dziurkarka, której zadaniem jest – jak sama nazwa wskazuje - zrobienie dziurek w materiale, ale nie tylko, także estetyczne obszycie rozciętego fragmentu materiału, zabezpieczenie go przed pruciem podczas zwykłego zapinania guzików. Niezastąpione w przemyśle odzieżowym i bieliźnianym.

Renderka - jej rola w procesie produkcji

Warto również wspomnieć o renderce, czyli inaczej maszynie drabinowej – jakże ważna jest jej rola przy wykończeniu każdej dzianiny – zwłaszcza tej mocno elastycznej. Jej efektem jest ścieg drabinkowy o specyficznej konstrukcji, który zapewnia mu pełną elastyczność i jednoczesną jego wytrzymałość, aby nie doszło do tzw. „rozejścia się ściegu” w trakcie użytkowania. Jest to maszyna przemysłowa niezwykle ważna przy wykańczaniu dołów bluzek, podkoszulków, przy podwinięciu rękawów, a także przy szyciu spodni.

Hafciarka - czyli piękne ściegi ozdobne

Jeszcze jedną istotną maszyną typu przemysłowego jest hafciarka, która umożliwia wyszywanie ściegów ozdobnych na tkaninie. Jej celem jest nadanie produktowi większej indywidualności, oryginalności poprzez realizację konkretnych projektów, dekoracji wykonywanych np.: na ubraniach, kocach, narzutach czy pościeli. Hafciarki przemysłowe mają zwyczajowo – w zależności od modelu - więcej igieł, co daje możliwość haftu wielokolorowego bez konieczności nieustannego nawlekania nici, celem zmiany kolorystyki nici i haftu. Dodatkowo hafciarki różnią się pomiędzy sobą maksymalną wielkością pola haftu, prędkością haftu i ilością zapamiętanych haftów w kolekcji zakodowanej w pamięci maszyny. W nowoczesnych modelach istnieje opcja wprowadzenia własnego haftu do pamięci za pomocą portu USB czy WIFI, co daje nieograniczone możliwości projektowania w pracowniach krawieckich.

Główni producenci maszyn – doświadczenie i solidność marki jest bardzo ważne przy wyborze konkretnego modelu

Przy wyborze odpowiedniej maszyny do szycia ważne jest, aby bazować na doświadczeniu, profesjonalizmie sprawdzonych marek. Podobnie rzecz wygląda przy dobieraniu części zamiennych do maszyn. To właśnie lata udoskonaleń, prac technologicznych nad modernizacją, wdrażaniem innowacji, skutkuje ich solidnością, wysoką jakością i wytrzymałością. Najpopularniejsi i polecani producenci na rynku maszyn do szycia przemysłowych to m.in: Siruba, Juki, Jack, czy Brother.

Osoby poszukujące więcej informacji w zakresie konkretnych maszyn oraz szeroko rozumianej tematyki szwalniczej serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, a także do innych wpisów blogowych, np.:

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj