Porady

Najlepsi producenci maszyn do szycia

Wybór odpowiedniej maszyny do szycia to podstawa późniejszej, komfortowej pracy. Jednak wybór na rynku jest tak duży, że czasem trudno o znalezienie tego jednego, idealnego urządzenia. Na szczęście można nieco polepszyć swoją pozycję w czasie poszukiwań. W tym celu dobrze jest znać listę najlepszych producentów zarówno maszyn do szycia domowych, jak i przemysłowych maszyn do szycia. Lista, którą widzisz poniżej, została przygotowana zgodnie z kolejnością alfabetyczną.

Brother

Brother to japońskie przedsiębiorstwo, które znane jest nie tylko z najwyższej jakości maszyn do szycia, ale również innych sprzętów. Jeśli jednak chodzi o maszyny, to trzeba przyznać, że te sygnowane logo Brother, są urządzeniami nie tylko bardzo trwałymi, ale również nowoczesnymi. Zastosowane w nich technologie sprawiają, że maszyny pracują wydajnie, a obsługa ich jest wyjątkowo intuicyjna. Wśród popularnych produktów tej firmy znajdują się stębnówkiryglówki, a także automaty szwalnicze umożliwiające odszywanie zaprogramowanego wzoru.

Przykładowe modele maszyny typu stebnówka Brother to:

Juki

Juki to jedna z tych firm, które mają bardzo szeroką specjalizację, jeśli chodzi o maszyny szwalnicze. Maszyny Juki to zarówno urządzenia przeznaczone do zakładów, jak również do domów. Z ich pomocą można stworzyć świetne projekty nawet wtedy, kiedy szyje się wyłącznie hobbistycznie. Jest to kolejna japońska firma, która doskonale odnalazła się na rynkach innych kontynentów. Jej urządzenia cechują się bardzo dużą wydajnością i wytrzymałością, dzięki czemu posłużą ci przez lata. Do najbardziej popularnych maszyn szwalniczych Juki można zaliczyć np.: Stebnówki, a tym przykładowe modele:

JUKI DDL9000JUKI DDL8000JUKI DDL-9000BSS. Producent także jest bardzo rozpoznawalny dzięki owerlokom, przykładowo można wskazać na model JUKI MO-6804S.

Siruba

Maszyny Siruba od wielu lat cieszą się bardzo dużym uznaniem. Wśród maszyn, które produkuje znajdują się nie tylko typowe rozwiązania dla przemysłu szwalniczego, ale również maszyny specjalistyczne. Szczególnym uznaniem cieszą się takie urządzenia Siruba, jak guzikarkidziurkarkiryglówki, czy ramieniówki, które sprawiają, że produkty wykonane z ich pomocą, są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Siruba znana jest także z owerloków, np.: Siruba 747QESiruba 747 LDSiruba 747KSTSiruba-747QD.

Jack

Jack to jedna z młodszych marek, jeśli chodzi o przemysł szwalniczy, ale nie sposób odmówić jej ogromnych sukcesów, a także doskonałej jakości maszyn. Przedsiębiorstwo powstało w Chinach, ale z jego produktów można korzystać na całym świecie. Najpopularniejsze maszyny Jack to bez wątpienia owerloki i stębnówki. Choć na uwagę zasługują również akcesoria produkowane przez tę chińską markę. Wśród nich znajdują się m.ni. silniki do maszyn do szycia typu servo, które sprawiają, że praca przy urządzeniach szwalniczych jest cicha i energooszczędna.

Durkopp

Durkopp to niemiecki producent profesjonalnych maszyn. Jego produkty są niezastąpione szczególnie wtedy, kiedy szyjesz ciężkie materiały. Maszyny do szycia ciężkiego Durkopp sprawiają, że praca z trudnymi materiałami staje się bardzo wygodna. Jednak wiadomo, że nawet najlepsze maszyny cudów nie zrobią, jeśli nie będzie w nich odpowiednich igieł. Dlatego też polecamy, odpowiednie dla nich, igły do szycia ciężkiego, a także igły do szycia skóry.

Trudno wskazać jednego, najlepszego producenta maszyn do szycia. Wszystko ze względu na to, że produkty różnych firm odpowiadają zróżnicowanym potrzebom. Ci, którym zależy na cichej i energooszczędnej pracy zdecydują się na urządzenia tych firm, które posiadają napęd direct drive. Natomiast poszukujący maszyn, które z łatwością poradzą sobie z najtrudniejszymi materiałami, sięgną po produkty dedykowane ciężkiemu szyciu. Niemniej, lista najlepszych producentów na pewno zawęzi obszar poszukiwań i ułatwi ostateczny wybór idealnej maszyny do szycia.