Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Haftowanie na ubraniach – sposób na nieszablonową i spersonalizowaną odzież

Haftowanie ubrań, odzieży staje się coraz to bardziej interesującą formą dekoracji i kreowania stylu, unikalności, oraz oryginalności. Pojawia się tutaj pytanie, jakie korzyści przemawiają za haftowaniem w relacji do popularnej formy sitodruku w celu uzyskania aplikacji, np.: na koszulkach. Odpowiedź jest prosta: haft jest zdecydowanie bardziej wytrzymały i odporny na czynniki atmosferyczne, czynniki mechaniczne, na ścieranie, spieranie, czy też blaknięcie. Dodatkowo w grę wchodzi estetyka wykonania i efekt wizualny. Haft wykonany na odzieży wygląda zdecydowanie bardziej elegancko, profesjonalnie i wyjątkowo. Dodaje odzieży luksusowości i oryginalności. Przy obecnym trendzie modowym w kierunku tzw. boho stylu jest on niezwykle pożądany. Bluzki, bluzy, t-shirty, spódnice, czapki, kurtki, spodnie zdobione np. haftem folkowym, florystycznym, orientalnym, w wielu kolorach, to świetna definicja wspomnianego boho stylu.

Dodatkowo haftowanie odzieży sprawdza się doskonale w przypadku bardziej puchatych i miękkich tkanin, z którymi sitodruk nie poradzi sobie tak dobrze, jak chociażby: polar, tkanina minky, plusz czy frotte. Odnośnie tej ostatniej, to często haftowanie maszynowe wykorzystywane jest do znakowania ręczników w hotelach czy pensjonatach.

Logo marki i haftowany sposób jego prezentacji – haftowanie na koszulkach, czapkach i nie tylko, jako nieszablonowy sposób na zaistnienie na rynku

Coraz częściej haft maszynowy, komputerowy wykonywany na odzieży wykorzystywany jest do znakowania odzieży i innych elementów garderoby (np.: paski, torebki, saszetki) przez ich producentów, czyli opatrzenie logo firmy, emblematem marki w wyszywanej formie. Możliwość tą dają specjalistyczne, funkcyjne maszyny do szycia, czyli przemysłowe hafciarki. To właśnie one umożliwiają haftowanie na odzieży dosłownie wszystkiego. Jest to sprzęt sterowany komputerem, dzięki czemu można w odpowiednim programie – kreatorze haftu stworzyć swój własny, nawet najbardziej skomplikowany projekt. Hafciarka za pomocą wielu igieł, nawleczonych różnymi kolorami odwzorowuje ów projekt na tkaninie. Pamiętajmy jednak, iż miejsce haftu musi być relatywnie płaskie, aby tkanina zmieściła się w tamborku maszyny hafciarki. Do haftu na ubraniach możemy wykorzystać tradycyjne nici, albo też metalizowane, błyszczące, 3D, aby projekt nabrał jeszcze większego rozmachu.

Haftowanie odzieży – podaruj najbliższym coś nietuzinkowego – oryginalny pomysł na prezent

Haftowanie na koszulkach i innych ubraniach daje również wiele możliwości stworzenia nieszablonowych upominków, prezentów dla najbliższych. Obecnie dostępnych na rynku jest wiele pracowni hafciarskich, które wyposażone w specjalistyczne hafciarki dokonują wyceny naszego projektu, wspierają w jego stworzeniu, a także przeniosą ów pomysły na tkaninę. Któż nie byłby szczęśliwy i zaskoczony otrzymując w podarku piękną koszulkę z wyszytym własnym imieniem, motywem bliskim jego sercu, dla przykładu mogą to być boho kwiat, ważny symbol, ulubiony motyw itp.

Jeśli zaciekawił Cię temat haftowania, to zapraszamy także do naszych innych wpisów, np.:

Haftowanie krok po kroku - jak rozpocząć przygodę z nową pasją?

Haft komputerowy, maszynowy jako opłacalna i coraz bardziej trendy działalność krawiecka

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj