Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Hafciarki przemysłowe i ich rosnąca popularność

Hafciarki przemysłowe to sprzęt krawiecki, szwalniczy, który umożliwia realizację na masową skalę, nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Haftowanie z użyciem profesjonalnej hafciarki daje bez wątpienia możliwości zwiększenia konkurencyjności konkretnych produktów tekstylnych. Na rynku dostępne są zarówno maszyno-hafciarki (najczęściej jednoigłowe) – z przeznaczeniem do użytku domowego lub też niewielkiego użytku krawieckiego, jak i te profesjonalne urządzenia funkcyjne. Profesjonalne hafciarki wyróżniają się przemysłową konstrukcją, zwiększoną efektywnością działania, dużymi osiągami szycia i znaczną żywotnością sprzętu przy dużym obciążeniu eksploatacyjnym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hafciarek przemysłowych?

Hafciarki przemysłowe powinny być każdorazowo odpowiednio dobrane pod względem parametrów technicznych, czy dostępnych funkcjonalności w zależności od rodzaju wykonywanych prac i ich skali. Ważny jest przede wszystkim parametr wskazujący na ilość igieł. Hafciarka przemysłowa wieloigłowa (np.: 6, 8- igłowa) to możliwość nieograniczonego haftu kolorowego, bez konieczności zmieniania nici. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie. Ważnym elementem jest również pole haftu. Pamiętajmy o tym, że wąskie wolne ramię – odsunięte odpowiednio od ramy decyduje o hafcie nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach czy o możliwości zastosowania tamborków specjalistycznych np.: do haftowania na butach czy czapkach.

Zwróćmy również uwagę co znajduje się w zestawie standardowym dołączonym do hafciarki (np.: tamborki o różnych rozmiarach, zestawy igieł, szpulki, nawlekacze etc.).

Kolejny istotny parametr to prędkość szycia. Bezpośrednio przekłada się ona na osiągi maszyny, np.: 1000 ściegów na minutę jest bardzo dobrym rezultatem hafciarki przemysłowej.

Jeśli chodzi o konstrukcję przemysłowej hafciarki to zwróćmy uwagę na solidność materiałów wykonania (np.: czy posiada metalowy i trwały chwytacz przemysłowy), a także na jej wymiary i wagę. Stopień energooszczędności silnika hafciarki jest równie ważny przy przemysłowym jej wykorzystaniu (polecamy silniki energooszczędne typu Servo – około 75% oszczędności w zużyciu energii).

Ważnym jest również panel sterowania – bardzo dobrze, gdy jest to kolorowy, intuicyjny i dotykowy, z obsługą w języku polskim wyświetlacz.

Inne funkcjonalności przydatne w przemysłowej działalności krawieckiej i szwalniczej

Zwróćmy uwagę m.in. na poniższe możliwości dobrej jakościowo hafciarki:

- współpraca hafciarki z zewnętrznym oprogramowaniem hafciarskim umożliwiającym np. realizację własnych projektów np.: zdjęć, logotypów, napisów, monogramów – nie tylko tych zaprogramowanych; odczyt haftów może być np.: wykonywany z użyciem PenDrive USB;

- wbudowane automatyczne cięcie nici , co znacznie przyśpiesza tempo pracy;

- wskaźnik laserowy pokazujący dokładne miejsce wkłucia igły oraz usprawnia pozycjonowanie haftu;

- wymiana dolnej szpulki bez konieczności zdejmowania tamborka; sposób nawlekania nici w uproszczony sposób; jasne i sprawne prowadzenie nici;

- płynna regulacja prędkości haftowania

- czujnik zerwania górnej nici, czujnik założonego tamborka i inne.

Zobacz także:

Hafciarki wieloigłowe

Haftowanie krok po kroku - jak rozpocząć przygodę z nową pasją?

Haft komputerowy, maszynowy jako opłacalna i coraz bardziej trendy działalność krawiecka

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj