Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyny do szycia i haftowania – nieograniczone możliwości z komputerową hafciarką. Postaw na spersonalizowane i autorskie proje

Maszyny do szycia i haftowania mogą być przeznaczone do domowego użytku (hafciarki domowe) lub też być maszynami przemysłowymi, które znajdują zastosowanie w zakładach i pracowniach krawieckich, manufakturach typu hand-made, agencjach reklamowo-marketingowych, firmach produkcyjnych, projektowych i usługowych oraz innych organizacjach. Haft w wielu przypadkach może być elementem budowania konkurencyjności firmy, wyróżnienia się na rynku, stworzenia i umocnienia własnej marki. Komputerowe hafciarki przemysłowe to maszyny o solidnej, metalowej konstrukcji, podzespołach charakteryzujących się długą żywotnością i wytrzymałością. Profesjonalne maszyny do haftowania to również odpowiednia sztywność całej konstrukcji maszyny, która zapewnia brak drgań nawet przy przemysłowych prędkościach na poziomie np.: 1000 ściegów na minutę, co dla estetyki haftu jest niezmiernie ważne.

- Hafciarki

- Haft komputerowy, maszynowy jako opłacalna i coraz bardziej trendy działalność krawiecka

Nowoczesne maszyny do szycia i haftowania to również ergonomia budowy, komfort pracy długimi godzinami, a także intuicyjna obsługa. Nierzadko posiadają wbudowane programy, mające na celu ułatwić obsługę - czyli swoistego asystenta naprowadzającego i podpowiadającego, np.: jakie ustawienia, parametry, itp. wybrać, by efekt haftowania był taki, jak oczekiwany.

Dodatkowo współczesne innowacyjne hafciarki i maszyny do szycia - dwa w jednym - to zaawansowana elektronika, przejawiająca się w automatyzacji wielu funkcjonalności, w dużym zasobie zaprogramowanych ściegów, haftów (czasem nawet ponad 600 wzorów), a także w możliwościach swobodnej pracy z wieloma tkaninami i formami.

Komputerowe maszyny do szycia i haftowania to praca zarówno z materiałami delikatnymi i lekkimi, jak i tymi elastycznymi, czy ciężkimi, jak.: materiały tapicerskie, skóra, jeans itp. Maszyny dobrej jakości dostosowane są do haftowania m.in. na: odzieży, ręcznikach, odzieży roboczej, czapkach, pokrowcach, mundurach, odzieży autorskiej, materiałach reklamowych itp.

- Haftowanie krok po kroku - jak rozpocząć przygodę z nową pasją?

Przemysłowe maszyny do szycia i haftu to także bardzo duże pole haftu, aby poradzić sobie nawet z trudnymi formami i kształtami, to łatwość skalowania, obracania i pozycjonowania haftu w sposób, jak najbardziej precyzyjny, a także możliwość wczytania i zapamiętania własnych projektów. Wszystko to jest możliwe dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu hafciarskiemu, dzięki czemu projekt z ekranu monitora komputera może być przeniesiony wprost do maszyny do szycia i haftu poprzez kabel USB. Hafciarki posiadają odpowiedni port USB i pamięć wewnętrzną. Wyposażone są w bardzo prosty i intuicyjny panel dotykowy do ich obsługi, z którym poradzi sobie nawet osoba na początkującym etapie.

Maszyny do szycia i haftowania – funkcjonalności oraz zalety

Profesjonalne, dobrej jakości i zaawansowane maszyny do szycia i haftu posiadają m.in. poniższe – jakże praktyczne – funkcjonalności:

- duże pole haftu;

- funkcjonalności dodatkowe jak np.: zdobienie haftu kryształkami, wycinanie;

- tamborki o różnych wymiarach

- możliwość zmiany wysokości i szerokości haftu

- możliwość obracania haftu

- możliwość wykonania haftu na wolnym ramieniu (rękawy, nogawki i inne elementy cylindryczne)

- możliwość tworzenia odbicia lustrzanego haftu

- możliwość haftowania tekstu

- możliwość haftowania na czapkach

- płynna regulacja prędkości haftowania

- czujnik zerwania górnej nici

- czujnik końca nici w bębenku

- czujnik założonego tamborka

- możliwość zapisu wzorów haftu do pamięci

- płynna regulacja prędkości haftu

- możliwość wysłania haftów bezpośrednio z komputera poprzez kabel USB

- współpraca z zewnętrznymi programami do haftu i inne.

Zobacz także:

- Igły do maszyn

- Części do maszyn do szycia

- Overlocki

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj