Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Komputerowe maszyny do szycia – postaw na nowoczesność, komfort pracy, oraz innowacyjne rozwiązania

Maszyny komputerowe do szycia to ukłon w stronę innowacyjności i automatyzacji. Natomiast klasyczne maszyny do szycia mechaniczne mogę stanowi  ciekawą propozycję poznania mechanizmów oraz sposobu funkcjonowania maszyny, co zwłaszcza w początkowym etapie nauki szycia może być cenną wiedzą. W dalszej jednak przygodzie z krawiectwem można postawić na komfort i efektywność, całkowitą optymalizację ustawień i dzięki temu osiągnięcie świetnych, estetycznych i już bardzo profesjonalnych efektów w szyciu.

Hafciarki

Części do maszyn do szycia

Komputerowe maszyny do szycia to zamiana pokręteł na guziki, to wyświetlacz z informacjami, intuicyjny, dotykowy panel sterowania, duża automatyzacja wielu funkcji, czasem nawet całkowita rezygnacja z rozrusznika nożnego (interesująca funkcja „start/stop” w komputerowych maszynach do szycia).

Komputerowe maszyny to oczywiście wyższa półka cenowa maszyn domowych, ale przekłada się to również na zdecydowanie lepszą konstrukcję maszyny. Maszyny komputerowe do szycia to zwyczajowo metalowa konstrukcja, metalowe podzespoły, wzmocniona tytanowo igielnica, czy wielopunktowy mechanizm transportu maszyny -połączony wraz z regulacją docisku stopki, czy czujnikiem grubości materiału, umożliwia swobodny transport zarówno materiałów cienkich i delikatnych, jak i tych trudnych w obróbce – elastycznych dzianin, czy jeansu, skóry, materiałów tapicerskich.

Komputerowe maszyny do szycia pozwalają na realizację skomplikowanych projektów z uwagi na wyjątkowo dużą ilość ściegów i programów (np.: ścieg stebnowy, ścieg owerlokowy, ścieg zig-zak i wiele ozdobnych, dekoracyjnych ściegów). Na rynku dostępne są komputerowe maszyny do szycia posiadające nawet około 400 ściegów. Doskonałym atutem maszyn komputerowych jest możliwość wyszycia alfabetu z polską czcionką, a także dodatkowy stolik poszerzający pole robocze. Maszyna do szycia komputerowa to także podpowiedź w zakresie optymalnych i najlepszych ustawień – wystarczy, że za pomocą przycisku wybierzemy ścieg, a gotowa instrukcja jest nam podana na wyświetlaczu, czy nawet głosowo. Możemy oczywiście wybrać również własne, indywidualne ustawienia.

- Igły do maszyn

- Overlocki

Poniżej przedstawiamy przykładowe, interesujące funkcjonalności komputerowych maszyn do szycia – praktyczne i rzeczywiście ułatwiające prace

Komputerowe maszyny do szycia to przede wszystkim mnogość funkcji, które zostały zautomatyzowane. Dzięki temu osiągamy, np.:

- większy komfort pracy;

- mniejsze zmęczenie pracą przy maszynie do szycia;

- większe możliwości, bardziej skomplikowane projekty;

- większą estetykę wykonania;

- precyzję ustawień i optymalizację działania maszyny;

- dłuższą żywotność z uwagi na solidność konstrukcji.

Warto także zerknąć na przykładowe, zautomatyzowane funkcjonalności w komputerowych maszynach do szycia

- automatyczne obszywanie dziurki;

- automatyczne ryglowanie;

- automatyczne obcinanie nici;

- automatyczne ryglowanie;

- automatyczne pozycjonowanie igły;

- automatyczne podnoszenie stopki;

- automatyczny docisk stopki;

- funkcja start/stop;

- funkcja slow motion;

- dodatkowe czujniki i inne.

Zobacz również:

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj