Kategorie

PODSZYWARKI

Podszywarka domowa i przemysłowa - do czego służy?

Podszywarki są specjalistycznymi maszynami do szycia, o bardzo szerokim przeznaczeniu. Podszywarki służą do szycia ściegiem krytym jednostronnie, bądź dwustronnie, nazywanym również jednonitkowym ściegiem łańcuszkowym jednostronnie (lub dwustronnie) niewidocznym. Najczęściej wykorzystuje się je w produkcji różnego rodzaju odzieży - nogawek spodni, rękawów marynarek, koszul, a także spódnic, czy sukienek. Dzięki wykorzystaniu podszywarek, ścieg nie jest widoczny na zewnętrznych stronach wyrobów. Co bardzo charakterystyczne, igły do podszywarek są specjalnie zakrzywione, dzięki czemu możliwe jest tworzenie krytego ściegu. Podszywarki są bardzo trwałymi i niezawodnymi maszynami przemysłowymi.

Jak wybrać odpowiednią podszywarkę?

Wybór podszywarki powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jakie prace planujemy wykonywać za jej pomocą. Jeśli podszywarka ma być wykorzystywana w szwalni, lub zakładzie krawieckim, dobrze by była on wyspecjalizowana w podszywaniu konkretnych elementów ubrań, a także rodzajów tkanin. Inna maszyna będzie wykorzystywana do nogawek, rękawów i wzmacniania innych elementów ubrań taśmami, a inna do podszywania szlufek w odzieży wizytowej. Konstrukcja podszywarek będzie się różnić także z uwagi na materiały, które można nimi podszywać - lekkie, średnie, bądź cięższe, choć istnieją również maszyny podszywające, które pozwalają na pracę z tkaninami różnej grubości.

Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednie wyposażenie maszyny. Nowoczesne podszywarki posiadają elektroniczne pullery, wyciągające materiał spod stopki. Dodatkowo, niektóre modele posiadają również specjalne stanowiska do podklejania taśm, a także możliwość podłączenia do zewnętrznego źródła pary, bądź sprężonego powietrza. W naszej ofercie znajdują się zarówno podszywarki idealne do szycia niewielkich elementów jak czapki, czy rękawice jak również do podszywarki do szycia odzieży wizytowej.Wśród naszych produktów znajdują się znane marki takie jak JAPSEW oraz MAIER.

Jeśli masz zakład krawiecki albo zamierzasz go otworzyć, koniecznie odwiedź naszego bloga i dowiedz się, jaką maszynę do zakładu krawieckiego wybrać. Jeśli już wiesz, czego poszukujesz, sprawdź stębnówki, owerloki, dziurkarki, czy maszyny zygzak, a także wiele innych profesjonalnych maszyn do szycia dostępnych w naszej ofercie.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj