Porady

Maszyny do tapicerstwa – Stebnówki do ciężkiego szycia

Maszyny przemysłowe do wykorzystania w pracowniach tapicerskich

Chociaż maszyny do szycia kojarzone są najczęściej z produkcją odzieży, to w rzeczywistości posiadać one mogą znacznie szersze zastosowanie. Przede wszystkim przy ich użyciu wykonuje się wszelkiego rodzaju meble tapicerowane. W ofercie sklepu Impall znajduje się cała gama urządzeń dedykowanych do zastosowania w pracowniach tapicerskich. Postanowiliśmy, że w dzisiejszym artykule przedstawimy wybrane modele maszyn do szycia, odpowiednich do wykonywania prac tapicerskich. Jeszcze do niedawna obsługa tapicerskich maszyn szwalniczych wymagała od operatora wykorzystania znaczącej siły fizycznej. Na szczęście współczesne maszyny szwalnicze do tapicerowania charakteryzujące się nieporównywalnie większym zaawansowaniem technologicznym, dzięki czemu ich użytkowanie może być bardziej komfortowe. Ponadto odpowiedniej klasy tapicerskie maszyny przemysłowe gwarantować mogą zwiększoną efektywność pracy oraz poprawę estetyki wytwarzanych mebli. Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model maszyny tapicerskiej? Przede wszystkim warto pamiętać, że tego rodzaju maszyna do szycia tapicerki powinna zostać wyposażona w transport dolny, igłowy i stopkowy. Bardzo istotna okazuje się również możliwość odpowiednio wysokiego podniesienia stopki. Przyjmuje się, że powinno być to co najmniej 14 mm, tak by można było zszyć nawet wiele warstw bardzo grubego materiału.

Juki LS-1342-7-0BB/SC922/M51/CP180

Cylindryczna stebnówka 1-igłowa do ciężkiego szycia z automatyką przeznaczona jest do szycia materiałów ciężkich, w tym do tapicerowania. Ta maszyna do szycia tapicerki charakteryzuje się cylindryczną konstrukcją łoża maszyny, za której sprawą możliwe jest łatwiejsze przeszywanie trudno dostępnych fragmentów wytwarzanych tapicerek. Producent maszyn przemysłowych Juki zadbał także o to, by wysokość podnoszenia stoki wynosiła aż 16 mm, dzięki czemu zszywanie nawet bardzo grubych materiałów nie będzie problematyczne.

Juki LU-2810-7-/X73178/SC922/CP180

Nowoczesna 1-igłowa maszyna do szycia tapicerkiStebnówka posiada potrójny transport oraz liczne dodatkowe funkcje automatyczne. Wśród nich warto wspomnieć między innymi o pozycjonowaniu igły, ryglowaniu, a przede wszystkim o automatycznym podnoszenia stopki. Możliwa wysokość automatycznego podniesienia stopki wynosi aż 20 mm. Należy pamiętać, że praca maszyny możliwa jest wyłącznie po podłączeniu do źródła sprężonego powietrza.

Juki LU-2810A

Juki LU 2810A to jedna z najnowocześniejszych stebnówek do ciężkiego szycia. Producent maszyn przemysłowych Juki zadbał o wyposażenie urządzenia w szereg innowacyjnych rozwiązań, za których sprawą komfort pracy oraz jakość uzyskiwanych wyrobów jest znacznie wyższa. Warto zwrócić uwagę między innymi na wydłużone i podniesione ramię oraz uzyskane dzięki temu większe pole pracy. Dodatkową zaletą jest również zastosowany nowoczesny system smarowania, który gwarantuje bardzo wysoką trwałość maszyny oraz jej poszczególnych podzespołów.