Porady

Overlocki 5 nitkowe – przegląd oferty

Overlock to rodzaj maszyny do szycia, dzięki której możliwe jest uzyskanie specjalnego ściegu krawieckiego służącego do zabezpieczenia, łączenia lub ozdobnego wykończenia materiału. Ścieg overlockowy powszechnie stosuje się w przemyśle odzieżowym, szczególnie przy produkcji ubrań wykonanych z elastycznych materiałów takich jak dzianina. Wykorzystuje się go także do wykańczania brzegów dywanów i chodników. Oprócz gęstości i szerokości, głównym parametrem ściegu overlock jest liczba zastosowanych nitek, która w zależności od typu urządzenia zmienia się w zakresie od 1 do 5. Poniżej prezentujemy niektóre z dostępnych w naszej ofercie overlocków 5 nitkowych, które dzięki temu, że pozwalają na uzyskanie bardzo mocnych połączeń, rekomendowane są w przypadku przemysłowej produkcji odzieży.

Overlock 5 nitkowy do ciężkiego szycia

Overlock 5 nitkowy marki Siruba serii 700KT zaprojektowany został z myślą o szyciu ciężkich materiałów. Maszyna wyposażona została w bezpośredni napęd igielnicy, transport różnicowy dolny ząbkowy oraz specjalną przegubową stopkę, która ułatwia przeszycie przez zgrubienia i szwy boczne. Urządzenie pozwala na uzyskanie prędkości szycia równej 7500 ściegów/min. Inne istotne parametry to: rozstaw igieł 5 mm, szerokość obrzutu 6 mm, długość ściegu 3,6 mm oraz wysokość podnoszenia stopki 7 mm.

Overlock 5 nitkowy z górnym transportem

Produkowany przez firmę Jack 2-igłowy overlock 5 nitkowy serii JK-798TDI wyposażony został w zintegrowany napęd energooszczędny servo, który umożliwia niezawodną i cichą pracę przy jednoczesnym mniejszym zużyciu prądu. Maszyna przeznaczona jest do szycia materiałów średnich i ciężkich, posiada zintegrowane oświetlenie LED pola pracy i zapewnia prędkość szycia 7000 ściegów/min. Dużą zaletą tego urządzenia jest podwójny transport: górny oraz dolny. Górny transport eliminuje problem pokonywania wszelkich zgrubień oraz szwów poprzecznych, a także umożliwia idealne przesuwanie dolnych i górnych warstw zszywanych materiałów. Parametry, na które również warto zwrócić uwagę to: wysokość podnoszenia stopki 5 mm, szerokość obrzutu 4 mm, długość ściegu 3,8 mm, rozstaw między igłami 3 mm.

Overlock 5 nitkowy z automatycznym obcinaniem nici i odsysaniem

Overlock 5 nitkowy firmy Siruba serii 700Qe wyposażony został w innowacyjną technologię MECHATRONIC, dzięki której możliwe było zintegrowanie wszystkich najważniejszych podzespołów w jednym urządzeniu. Włącznik, skrzynka sterująca oraz energooszczędny silnik servo wbudowane zostały w głowicę maszyny. Zaletą tego urządzenia jest automatyczne obcinanie łańcuszka sterowane za pomocą fotokomórki, automatyczne podnoszenie stopki oraz system odsysania łańcuszka i skrawków materiału. Maszyna przeznaczona jest do szycia materiałów lekkich i średnich. Może być sterowana manualnie lub pracować w trybie automatycznym. Istotne parametry, na które warto zwrócić uwagę to: prędkość szycia 7500 ściegów/min, szerokość obrzutu 5 mm, rozstaw igieł 3 mm, wysokość podnoszenia stopki 6 mm, transport różnicowy dolny ząbkowy.

Prezentowane overlocki 5 nitkowe to tylko niektóre z dostępnych ofercie urządzeń. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdą Państwo profesjonalne maszyny przemysłowe w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *