Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Prasowalnice - wady i zalety tego typu urządzeń?

Prasowalnice to urządzenia funkcyjne służące ułatwieniu i przyspieszaniu procesu prasowania tkanin zarówno w warunkach domowych jak i przemysłowych. W przypadku pracowni krawieckich i szwalniczych oraz pralni przemysłowych, restauracji czy hoteli, prasowalnice pełnią kluczową rolę, bowiem przyśpieszają proces pracy z tkaniną i umożliwiają estetyczne oraz dokładne prasowanie wielkich ilości tkanin, odzieży, obrusów, pościeli itp. Jeszcze niegdyś konieczne były regularne wizyty u magla, w celu perfekcyjnego wymaglowania zwłaszcza wielkoformatowych powierzchni tekstylnych.Dziś prasowalnice mieszczą się w kategorii magli, ale ich technologia i wygląd zdecydowanie uległy ewolucji.

W warunkach domowych prasowalnice również mogą przyczynić się do wielu udogodnień. Każdy z nas lubi otaczać się czystymi, pachnącymi i odpracowanymi tkaninami w każdej postaci. Perfekcyjnie wyprasowana odzież to elegancja, schludność i wydobycie piękna ze stylizacji. Wyprasowane zasłony, firanki, obrusy, poszewki itp. to z kolei dopełnienie perfekcji wnętrza.Nie zawsze mamy jednak wystarczająco dużo czasu, żeby stać z potężnymi stertami prania przy desce do prasowania i żelazku. Zgodnie z empirycznymi badaniami prasowanie króluje wśród domowych obowiązków, które są najmniej lubiane przez domowników. Prasowanie generuje ból kręgosłupa i nóg, uczucie gorąca stojąc przy rozgrzanym żelazku, niewygodę w wielogodzinnym staniu, rozdrażnienie, a czasem nadal brak zadowalających efektów z prasowania.Z pomocą przychodzą prasowalnice domowe i przemysłowe.

Jakie są główne atuty prasowalnicy?

Współczesne prasowalnice to niedużych gabarytów urządzenia, o prostej, nowoczesnej konstrukcji. Wiele z oferowanych prasowalnic ma możliwość montażu bezpośrednio do ściany, co dodatkowo oszczędza miejsce w pomieszczeniu. Obecne prasowalnice są urządzeniami relatywnie lekkimi, czasem wręcz mobilnymi. Możemy napotkać prasowalnice na kółkach, które umożliwiają łatwy transport maszyny z jednego miejsca do innego.

Dużą zaletą współczesnych prasowalnic jest ich sama budowa. Prasowalnice dbają w pierwszej kolejności o komfort użytkownika, zakładając długotrwałość pracy z urządzeniem. Prasowalnice umożliwiają prasowanie w pozycji siedzącej, dodatkowo posiadają wygodny i użytkowy blat odbioru wyprasowanej odzieży, wystarczającą powierzchnię do odkładania, a także odpowiednie rurki-wieszaki do przewieszania odzieży i innych tekstylnych rzeczy, bez obaw ich ponownego zagniecenia.

Dodatkowo prasowalnice posiadają szeroki wałek, którego prędkość jest dowolnie regulowana. Możemy więc decydować o indywidualnym tempie pracy z prasowalnicą. Służy temu wygodny przycisk nożny, którym regulujemy pracę. Można to analogicznie porównać do procesu zarządzania szyciem na maszynie do szycia. Obsługa prasowalnicy pedałem nożnym sprawia, że nasze obie dłonie są wolne, a pozycja siedząca z kolei sprawia, że kręgosłup jest odciążony.

Główną zaletą prasowalnicy domowych i przemysłowych jest ich duży, mocny docisk, nie możliwy do osiągnięcia w ręcznym prasowaniu. To właśnie ten duży nacisk wałka przekłada się na szybkość prasowania i zadowalające efekty. Siłę docisku standardowej prasowalnicy możemy określić przykładowo na poziomie 0,35N/cm2, co w przypadku ręcznego prasowania oznaczałoby konieczność nieprzerwanego docisku żelazka z siłą ciężaru około 7 kilogramów. Dodatkowo prasowalnice to optymalne rozłożenie generowanego ciepła przez odpowiednio rozłożone grzałki w większej ich ilości.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj