Kategorie

STOŁY PRASOWALNICZE

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Stoły prasowalnicze i ich znacząca rola

Stoły prasowalnicze to niezbędny element wyposażenia profesjonalnego punktu krawieckiego, zakładu szwalniczego, ale nie tylko. Okazuje się, że stoły prasowalnicze przynoszą wiele pozytywnych efektów w działalności hoteli, restauracji, kawiarni, pralni, wśród producentów odzieży, sklepów odzieżowych, itp. Wszystko za sprawą efektywności procesu prasowania przy użyciu stołu prasowalniczego. Przekłada się to przede wszystkim na komfort pracy, szybkość prasowania i doskonały efekt. Stoły prasowalnicze to składowa procesu skomplikowanego wytwarzania odzieży i innych produktów materiałowych. Proces prasowania tkanin to nie tylko efekt końcowy – z czym może kojarzyć się najczęściej prasowanie – to także usprawnienie samego procesu projektowania, szycia, modelowania produktów. To właśnie gładka, idealnie wyprasowana tkanina jest podatna na odwzorowywanie krojów, precyzyjne cięcie tkaniny, przymiarki, czy np. odmierzanie założonych wymiarów. Całościowo proces szycia staje się dzięki temu bardziej precyzyjny.

Stoły prasowalnicze to rozwiązanie służące osiągnięciu wysokiego poziomu estetyki wykonania produktu. Jest to element niezbędny wyposażenia zawodowego stanowiska pracy krawieckiej, zwłaszcza w zakresie działalności przemysłowej.

Stoły prasowalnicze – co mogą nam zaoferować ?

Nowoczesne, zaawansowane stoły prasowalnicze to duża powierzania robocza, odpowiednie oświetlenie, regulacja wysokości, sterowanie pneumatyczne. Ale nie tylko. Dobre jakościowo stoły prasowalnicze to wiele innych funkcjonalności. Dostępne są stoły prasowalnicze z podgrzewaną powierzchnią roboczą czy z wytwornicą pary. Są też stoły prasowalnicze z mocnymi odsysaczami i kominami odprowadzającymi odsysane powietrze. Stoły prasowalnicze nierzadko mają opcję nadmuchu. Nowatorskie stoły prasowalnicze to także możliwość zamontowania dwóch żelazek, z regulowanymi podstawkami na żelazka oraz z opcją instalacji wielu prasulców. Dzięki temu stoły prasowalnicze są wielozadaniowe. Dostępne są prasulce dodatkowe do żakietów i marynarek, do wykończenia ramion, karczków, barków, czy do prasowania rękawów. Niektóre stoły prasowalnicze mają w zestawie żelazka, najczęściej dwa: jedno suche i drugie parowe oraz dodatkowo wspomnianą już wytwornicę pary. Polecamy stoły prasowalnicze renomowanych marek i doświadczonych na rynku krawieckim. Prasowanie z zastosowanie stołu prasowalniczego to także skuteczne wygładzanie szwów, wklejanie usztywniaczy, formowanie patek i pasków.

Podstawowe rodzaje stołów prasowalniczych

Jeśli chodzi o podział stołów prasowalniczych to możemy je skategoryzować w następujących grupach:

- stoły prasowalnicze zwykłe – w najprostszej wersji (także dla domowych potrzeb);

- stoły prasowalnicze składane;

- stoły prasowalnicze na kółkach;

- stoły prasowalnicze ze zintegrowanych odsysaczem;

- stoły prasowalnicze mobilne, na kółkach;

- stoły prasowalnicze z podgrzewaczem elektrycznym i inne.

Podsumowując stoły prasowalnicze to inwestycja w prowadzoną działalność gospodarczą, która przełoży się przede wszystkim na estetykę i efektywność krawieckich procesów.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj