Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Jak szyć maseczki na twarz?

Jak szyć maseczki na twarz – podstawowe informacje

Maseczki na twarz w dobie pandemii stają się już naturalnym elementem codzienności, z pewnością zapiszą się w historii, jako symbol walki z wirusem w roku 2020. Maseczki to przede wszystkim sposób na bezpieczeństwo bliskich, nas samych oraz osób z którymi przychodzi nam się jakkolwiek spotykać. Chcąc pomóc w tym trudnym czasie, wychodząc na przeciw potrzebom wielu osób, postanowiliśmy przygotować krótki poradnik dotyczący szycia maseczek.

- Maszyna do szycia maseczek – jaką wybrać?

- Wykroje maseczek - jak w domowych warunkach stworzyć maseczkę szytą na miarę?

Co będzie Ci potrzebne do uszycia maseczki?

Przed podjęciem prac do stworzenia samodzielnie własnej maseczki na twarz, zadbaj o stosowną sterylizację, odkażenie miejsca pracy i czystość rąk nade wszystko. Następnie potrzebne Ci będą: materiał nowy, nie używany, najlepiej 100% bawełna o gęstym splocie i gramaturze 160g/M2. Bawełna może być oczywiście drukowana. Kolejne elementy to: gumeczki, nici, igła, flizelina, czy też maszyna do szycia, a nawet zszywacz. Przed przystąpieniem do szycia maseczek warto materiał wyprać w co najmniej 60 stopniach Celsjusza, by pozbyć się wszelkich pyłów i zanieczyszczeń, a następnie przeprasować żelazkiem w możliwie najwyższej temperaturze.

- gumki do produkcji masek

- trójwarstwowe maseczki jednorazowe

Tutorial szycia maseczki w kilku krokach

Gdy już wszystko jest pod ręką to możemy rozpoczynać:

Krok 1. Przygotowujemy dwa prostokąty z materiału bawełnianego o wymiarach: 17 cm na 20 cm. Jeden z nich stanowi zewnętrzną warstwę maseczki, a drugi jej wnętrze ( może być np.: biały).

Krok 2. Wewnętrzny prostokąt przecinamy wzdłuż dłuższego boku dokładnie na pół.

Krok 3. Nakładamy na siebie prostokąty: zewnętrzną warstwę maseczki i przecięte dwa wewnętrzne i zszywany (oczywiście od środka, tak by po wywróceniu ukrył nam się szew).

Krok 4. Przewracamy zszyty materiał i robimy zakładki wzdłuż dłuższych brzegów, tak aby przecięte brzegi lekko na siebie nachodziły i następnie zszywany. W tym momencie, jeśli chcemy, w jeden z dłuższych tunelików można wprowadzić delikatny drucik, modelujący górną część maseczki do naszej twarzy.

Krok 5. Robimy zakładki i tuneliki po obu krótszych bokach, przez które to przewlekamy cienkie gumki, zakładane potem na uszy.

Krok 6. Ostatni etap to zrobienie zakładek, fałd na środku maseczki - najlepiej trzy zakładki i oczywiście zszywany w celu utrwalenia

W taki oto prosty sposób powstała praktyczna maseczka z wewnętrzną kieszonką np.: na dodatkowy, wymienny filtr z flizeliny.

Wykroje maseczek ochronnych - sposób na niesienie pomocy i wsparcia dla innych

Szycie maseczek ochronnych okazuje się być sprawą naprawdę prostą i niewymagającą dużych nakładów. Także w warunkach domowych można przygotować maseczki dla najbliższych. Warto jeszcze dołożyć odpowiednio warstwę z flizeliny, jako wymienny filtr, co nada maseczce jeszcze bardziej ochronnych właściwości.Oczywiście uszycie maseczki na twarz bardzo ułatwia odpowiednio dobrana maszyna do szycia. Osoby poszukujące odpowiednich maszyn do szycia maseczek i nie tylko, serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdują się m.in.:

- stebnówki

- overlocki

- igły do maszyn

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj