Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Najlepsze maszyny do szycia typu overlock

Overlock przemysłowy to maszyna do szycia o dużym znaczeniu dla przebiegu całego procesu  szwalniczego i krawieckiego. Właściwe i mocne wykończenie brzegów materiału, mocne połączenie warstw tkaniny to zadanie główne owerloków. W przypadku owerloków o przemysłowym przeznaczeniu ważnym są ponadto m.in.: wydajność, prędkość, odpowiednia automatyzacja prac, funkcjonalności zastosowane w masowej produkcji, żywotność oraz energooszczędność.

Krótki przegląd modeli

W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli owerloków bardzo dobrej jakości - cenionych i doświadczonych marek, jak np. Jack, Siruba czy Juki. Poniżej przedstawimy pokrótce niektóre, wybrane modele.

W ofercie marki Jack odnajdziemy interesujące profesjonalne overloki Jack E4-4 oraz Jack C4 -4. Oba modele to owerloki 4-nitkowe. W ofercie producenta Jack znajdziemy również odpowiednio modele 3, 4 i 5- nitkowe. Wspomniane modele cechuje wyjątkowa konstrukcja i budowa, która zapewnia lepszą wentylację maszyny, a to przekłada się bezpośrednio na dłuższą żywotność oraz jej lepszą wydajność i bezawaryjność pracy. Kolejnym atutem jest brak paska napędu w budowie maszyn, a tym samym brak konieczności jego regularnej wymiany i jednocześnie cichsze działanie mechanizmu maszyn do szycia. Obie maszyny cechuje napęd Direct Drive – wbudowany w głowicę maszyn. Silnik owerloków Jack E-4 i C4-4 to energooszczędny silnik typu servo, zapewniający oszczędność na poziomie o 70% mniejszym, niż przy silniku sprzęgłowym. Pole pracy pozostaje praktycznie doświetlone światłem LED z 3-stopniową regulacją. Do sterowania służy intuicyjny panel, w przypadku modelu Jack C4-4 mamy również innowacyjne rozwiązanie głosowe w języku polskim.

W zakresie modeli producenta Siruba polecamy owerlok Siruba 747QE-514M7-24, przeznaczony do zdecydowanie grubszych tkanin, zwłaszcza do swetrów czy czapek. Kolejny warty uwagi model to Siruba 747 LD-514 M3-24/ECA, który z kolei jest owerlokiem marki Siruba dedykowanym dla lekkich i średnich tkanin. Posiada transport dolny ząbkowy, z bardzo praktyczną funkcjonalnością automatycznego obcinania łańcuszka i jednoczesnym odsysaniem pozostałości i skrawków za pomocą fotokomórek, w trybie manualnym lub mieszanym. Kolejny warty uwagi model owerloka to Siruba 747KST-514M3-24. Jest to 4-nitkowy owerlok z podwójnym transportem materiału (dolny ząbkowy plus stopka krocząca). Ten model doskonale nadaje się – poprzez swoją konstrukcję – do obszywania wąskich obwodów zamkniętych jak: bielizna, nogawki czy rękawy. Znakomicie poradzi sobie z równomiernym prowadzeniem wielu warstw tkaniny, jak i z przeszywaniem znacznych zgrubień.

W ofercie znajdziemy również modele owerloków doświadczonego producenta Juki. Przykładem może być Juki MO-6804S – maszyna przeznaczona do lekkich i średnich materiałów, owerlok 1 igłowy, 3-nitkowy. Maszyna posiada osiągi prędkości na poziomie 7000 ściegów na minutę i szerokość obrzucania 4 milimetry. Juki MO-6804S posiada system Direct Drive i energooszczędny silnik typu Servo, pobierający zdecydowanie mniej energii elektrycznej. Konstrukcja maszyny i mechanizm jej działania zapobiega zabrudzeniu obrabianej tkaniny olejem i smarami. Dużym atutem jest też niski poziom hałasu oraz jej kompleksowość. Maszyna Juki MO-6804S to również dedykowany stół w komplecie.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą bogatą ofertą i analizą przedstawionych modeli pod kątem ich technicznych parametrów. W razie potrzeby pozostajemy do państwa dyspozycji. Oferujemy pomoc, wsparcie i fachową poradę.

Zobacz również:

Najlepsze maszyny do szycia typu overlock marki Siruba

- Jak szyć owerlokiem?

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj