Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyna do szycia dla początkujących - na co zwrócić uwagę podczas wyboru pierwszej maszyny?

Pierwsza maszyna do szycia dla początkujących powinna wprowadzić uczącego się w tajniki krawiectwa i pomóc wypracować podstawowe umiejętności. Kolejnym zadaniem stawianym przed maszyną dla początkujących jest m.in. umożliwić poznanie budowy maszyny mechanicznej i sposobu w jaki pracuje.. Warto też poznać jako podstawy szycia, pewne prawidła i zależności pomiędzy funkcjami maszyny a rodzajem obrabianego materiału i osiąganym efektem. Na rynku dostępne są zautomatyzowane maszyny komputerowe, ale dla początkujących rekomendowana jest maszyna do szycia mechaniczna. Budowy maszyny i schematu jej działania najlepiej nauczyć się właśnie na bazie nieskomplikowanego modelu. Dopiero na wyższym poziomie krawiectwa domowego warto zainwestować w bardziej zaawansowaną maszynę do szycia.

Maszyna do szycia dla początkujących - jakie powinna mieć cechy? Jakie funkcjonalności warto wziąć pod rozwagę?

Dobra maszyna do szycia dla początkujących to przede wszystkim solidna obudowa, jak najwięcej metalowych, wytrzymałych elementów konstrukcyjnych i sprawdzona oraz ceniona marka. Maszyna dla początkujących powinna posiadać możliwość wyboru co najmniej kilkunastu ściegów (ściegi podstawowe plus kilka bardziej zaawansowanych). Dobrze gdy posiada ścieg overlokowy, elastyczny, podwójny zygzak i kilka ozdobnych ściegów. Dobrze gdy maszyna do szycia posiada możliwość półautomatycznego obrzucania dziurek. Jest to bardzo przydatna funkcja. Regulacja długości i szerokości ściegu oraz docisku stopki jest już raczej standardem. Ale warto o tym pamięta . Ułatwia to pracę z różnego typu tkaninami. Regulacja prędkości szycia - nie jest obowiązkowa przy pierwszej maszynie do szycia dla początkujących, ale jest bardzo pomocna przy szyciu - zwłaszcza wymagających dzianin. Warto rozważyć tą funkcjonalność w wybieranej maszynie. Dla łatwiejszej obsługi maszyna dla początkujących powinna mieć zatrzaskową metodę zmiany i mocowania stopki oraz prosty w obsłudze system nawlekania nici. Dla komfortu pracy z maszyną warto zwrócić uwagę na oświetlenie pola pracy, wolne ramię, możliwość poszerzenia pola roboczego.

Inne bardzo pomocne atuty maszyny do szycia dla początkujących to także:

- nawlekacz igły;

- nożyk w obudowie maszyny do obcinania nici;

- metalowa płytka ściegowa z podziałką dla prostego i równego ściegu;

- pozycjonowanie igły góra-dół;

- przycisk nożyczek obcinający nici tuż przy materiale, gdy zakończymy szew i inne.

Pamiętajmy, że w dodatkowe funkcjonalności nie da się doposażyć zakupionej maszyny. Skłania to więc do szczegółowego przemyślenia jakie mamy oczekiwania od maszyny, co chcemy szy , jakie materiały obrabia , jak często i dużo będziemy szyć na maszynie itp.

Jakie marki maszyn do szycia dla początkujących są rekomendowane?

Na pierwszą maszynę do szycia warto wybrać solidny model dobrego producenta. Intuicyjna obsługa będzie także dużym atutem. Rekomendujemy maszyny do szycia dla początkujących takich producentów, jak np.: Juki, Jack, Brother, Siruba, Singer .

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj