Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Top 7 przemysłowych overlocków - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór i zakup overlocków przemysłowych nie jest łatwym zadaniem, dlatego, by nieco pomóc w decyzji przygotowaliśmy ranking 7 topowych owerloków. Oczywiście wybraliśmy tylko przykładowe modele, gdyż dobrych owerloków przemysłowych w ofercie mamy bardzo dużo. Warto na wstępie doda , iż odpowiednio dobrana maszyna decyduje m.in. o efektywności prowadzonych prac szwalniczych, tempie działania, estetyce efektów końcowych, czy np. ergonomii pracy operatora. Overlocki przemysłowe to jedne z najczęściej wybieranych i użytkowanych modeli maszyn szwalniczych, niezbędnych praktycznie w każdej dużej szwalni, jak i małej pracowni krawieckiej.

Ważną cechą owerloków przemysłowych w stosunku do maszyn typu owerlok o domowym charakterze, jest także fakt, iż okres ich użytkowania jest wydłużony oraz wytrzymałość na intensywność prac jest zwiększona. Nim przejdziemy do zestawienia 7 topowych overlocków, przedstawiamy jeszcze poniżej parametry, jakie warto dokładniej przeanalizować przy wyborze:

1. Liczba nitek;

2. Transport tkaniny;

3. Rodzaj tkaniny do obrabiania – dla jakich materiałów są dedykowane;

4. Automatyka/Manualność - zakres i rodzaj zautomatyzowanych czynności, np.: obcinanie nitek, system odsysania skrawków materiałów itp;

5. Materiał wykonania;

6. Zamontowany silnik;

7. Energooszczędność;

8. Szerokość obrzutu, długość ściegu; wysokość podnoszenia stopki;

9. Konstrukcja maszyny, np.: cylindryczna

10. Panel sterujący i jego zadania;

11. Oświetlenie LED, pole robocze – zintegrowany stolik do maszyny, dostępność podzespołów i części zamiennych itp.

Top 7 przemysłowych overlocków – ranking polecanych maszyn do szycia

Poniżej przedstawiamy top 7 przemysłowych overlocków, które zdecydowanie warto rozważy . Są to owerloki doświadczonych i cenionych producentów, specjalizujących się w dziedzinie maszyn do szycia, co jest także kluczowe przy wyborze.

1. Siruba 747QE – 514MF – 24 – kompleksowy overlock 4 – nitkowy ze stołem roboczym. Model ten oparty jest na innowacyjnej technologii MECHATRONIC – czyli zintegrowaniu wszystkich najważniejszych podzespołów w jednym urządzeniu. Maszyna posiada najnowocześniejszy napęd – silnik servo. Zwiększona została prędkość działania i wydajność – do 7.500 ściegów na minutę.

2. Siruba 747LD – 514M3 – 24/ECA – jest to 4- nitkowy owerlok z automatyką. Przeznaczony do obróbki materiałów lekkich i średnich. Praca z tą maszyną możliwa jest w 3 trybach: pełna automatyka (działanie z użyciem fotokomórek umieszczonych w płytce ściegowej), manualna oraz mieszana. Siruba 747LD – 514M3 – 24/ECA to mocny i bardzo energooszczędny silnik typu servo, zamontowany w głowicy maszyny, bezpośrednio na wale głównym. Maszyna działa cicho, bez drgań. Oszczędność zużycia energii przy tym typie silnika to nawet 75% w stosunku do tradycyjnego. W maszynie postawiono na nowe materiały wykonania, które zapobiegają powstawaniu ładunków elektrostatycznych w kontakcie z nitkami, materiałem.

3. Siruba 747KST – 514M3 – 24 – jest to 4-nitkowy owerlok z cylindryczną konstrukcją i podwójnym transportem materiału. W tej maszynie zastosowano transport dolny ząbkowy i dodatkowy górny typu krocząca stopka. Tego typu transport pozwala na wyjątkowo równomierne prowadzenie nawet wielu warstw materiału, śliskie tkaniny nie przesuwają się. Dodatkowo podwójny transport ułatwia przeszywanie na zgrubieniach i szwach poprzecznych. Co daje cylindryczna konstrukcja owerloka? Maszyna Siruba 747KST – 514M3 – 24 nadaje się do lekkich i średnich tkanin oraz obszywania wąskich obwodów zamkniętych, np.: nogawki, rękawy, bielizna itp.

4. Siruba 747QD – 514M2 – 24/EAC – jest to 4 – nitkowy owerlok dla lekkich i średnich tkanin. Nowoczesna konstrukcja i mechanizmy działania, wysoki poziom energooszczędności dzięki silnikowi servo, technologii MECHATRONIC i systemowi Direct Drive. Dodatkowo automatyka działania wielu potrzebnych funkcji.

5. Jack E4 – 4,jest to nowoczesny owerlok 4-nitkowy bez automatyki. Ten model owerloka nastawiony jest na zwiększoną żywotność maszyny, dużą jej wytrzymałość, bezawaryjność i łatwość obsługi. Konstrukcja maszyny zapewnia odpowiednią wentylację mechanizmów, maszyna posiada napęd Direct Drive w głowicy maszyny oraz energooszczędny silnik typu servo. Wszystko to plus brak paska napędu wymagającego zwykle regularnych wymian oraz intuicyjność obsługi sprawia, że jest to inwestycja w maszynę na długie lata użytkowania. Maszyna jest relatywnie cicha i pracuje bez drgań i wibracji.

6. Jack C4 – 4, jest to zaawansowany technologicznie owerlok 4-nitkowy z automatyką. Podobnie jak model powyżej cechuje się konstrukcją i mechanizmem nastawionym na długą żywotność maszyny. Dodatkowo model ten posiada panel zarządzania funkcjami automatycznymi, jak m.in.: podnoszenie stopki, obcinanie łańcuszka przed i po procesie szycia, pomocne informacje głosowe w języku polskim, szybki powrót do ustawień fabrycznych i inne.

Oba owerloki Jack posiadają wygodne oświetlenie LED pola pracy z 3 – stopniową regulacją.

7. Juki MO – 6804S – model cenionej marki Juki, jest to owerlok 3 – nitkowy z jedną igła. Walory tego modelu to energooszczędny silnik typu servo, cicha i bezwibracyjna praca. Maszyna posiada dolny transport ząbkowy. Szybkość działania jest na wysokim poziomie 7.000 ściegów na minutę.

Powyższy ranking Top 7 przemysłowych owerloków to dobry początek dla głębszego rozpoznania parametrów technicznych i opinii na temat przedmiotowych maszyn do szycia. Dla ich ostatecznego wyboru duże znaczenie ma charakter prac i oczekiwania kupującego.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj