Porady

Jak przechowywać maszynę do szycia?

Mając na uwadze żywotność i bezawaryjną pracę maszyny, należy o nią odpowiednio dbać

Powinna regularnie podlegać przeglądom oraz konserwacji. Powinniśmy dbać o jej czystość, odpowiednie smarowanie, a także o jej właściwe przechowywanie. Zadbajmy o to, aby maszyna do szycia przechowywana była w suchym miejscu, o umiarkowanej temperaturze, w możliwie jak najbardziej szczelny sposób. Unikajmy jej nadmiernego zakurzenia i zabrudzenia oraz zawilgocenia. Maszyna do szycia to urządzenie mechaniczne, elektroniczne, posiada różnego rodzaju podzespoły i precyzyjne mechanizmy, o które warto dbać.

Dobierz do swojej maszyny do szycia odpowiedni pokrowiec ochronny

Kupując maszynę do szycia najczęściej producent w komplecie dokłada odpowiedni ochronny pokrowiec na cały korpus. Może być on tekstylny, skórzany lub przybierać formę usztywnionej walizki.

Jeśli nie dysponujemy oryginalnym pokrowcem to warto go nabyć. Na rynku dostępne są osłony na maszyny do szycia, które są uniwersalne i łatwo dopasować je do danego modelu. Warto przechowywać maszynę w wodoodpornej i pyłoszczelnej osłonie. Uchronimy ją przed pyłami, zabrudzeniem, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi, np.: zadrapania korpusu.

Nierzadko pokrowce do przechowywania maszyny do szycia mają pojemne kieszenie organizacyjne do przechowywania materiałów do szycia.

Tekstylne pokrowce maja jeszcze jedną zaletę: nie zajmują dużo miejsca podczas szycia na maszynie.

Zobacz również inne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *