Porady

Co to jest wolne ramię w maszynie do szycia?

Wolne ramie w maszynie to część pola pracy maszyny, które zawieszone jest w powietrzu nad blatem, na którym stoi urządzenie. Najczęściej wolne ramię w maszynie zostaje uwidocznione po zdjęciu wysuwanego stolika. Urządzenie z funkcją wolnego ramienia staje się jeszcze bardziej funkcjonalna, co daje dodatkowe możliwości.

Do czego służy wolne ramię w maszynie do szycia?

Wolne ramię przeznaczone jest do szycia materiału ukształtowanego w formie „tuby” jak rękawy i nogawki. Pozwala nam na szybkie i komfortowe szycie po obwodzie. Wystarczy, że nasz projekt w kształcie „rurki” nasuniemy na wolne ramię. Wygodnie podwiniemy nogawki spodni, wykończymy rękawy, doszyjemy ściągacze. Wolne ramię w maszynie do szycia sprzyja również szyciu odzieży dziecięcej, niewielkich rozmiarów.

Wolne ramię w maszynie do szycia i korzyści dla użytkownika

Podsumowując maszyny z wolnym ramieniem ułatwiają pracę z mniejszymi fragmentami tkaniny oraz w razie potrzeby ułatwiają użycie okrągłego ściegu. Dzięki szyciu rurek materiału z użyciem wolnego ramienia zapobiegamy marszczeniu się tkaniny podczas szycia. Zdecydowanie ułatwia szycie obszarów, które normalnie byłyby trudne.

Zobacz również inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *