Porady

Jaka powinna być moc maszyny do szycia?

Jaka powinna być moc maszyny do szycia? O czym decyduje?

Wybierając odpowiednią maszynę do szycia powinniśmy kierować się jej jakością i funkcjonalnością względem naszych własnych potrzeb. Na wstępie musimy uzmysłowić sobie, czego oczekujemy od maszyny do szycia, do jakich zadań będziemy ją wykorzystywać, co chcemy szyć, z jakich materiałów i jak często? Jednym z parametrów technicznych jest moc maszyny do szycia. Jej wartość przekłada się bezpośrednio na siłę wkuć igły, prędkość szycia, czyli ilość wkłuć igły na minutę, a także na wytrzymałość i żywotność maszyny. Maszyny mechaniczne potrzebują większej mocy, niż maszyny komputerowe.
Warto znać następującą zasadę. W praktyce im wyższa moc maszyny do szycia, tym łatwiej szyć materiały grubsze, ciężkie i wymagające pod tym względem.

Jaką najczęściej moc wybieramy w maszynach wieloczynnościowych, uniwersalnych?

Moc silnika w takich maszynach to odpowiednio: 35W, 40W, 55W, 80W lub 85W. Najczęściej jednak w sektorze maszyn uniwersalnych, domowych stawiamy na moc z przedziału 35-55W. Moce wyższe np.: 80-90W to już krawiectwo cięższe, czyli obróbka tkanin grubych i bardziej wymagających jak np.: jeans, skóra, sztruks, tapicerskie tkaniny itp.
Poza mocą maszyny oczywiście przy zakupie analizujemy także pozostały parametry techniczne oraz oferowane funkcjonalności, rodzaje ściegów, automatyczne rozwiązania itp.
Przeczytaj również inne wpisy: