- STEBNÓWKI 1-IGŁOWE
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-igłowym)
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-stopkowym)
- Stebnówki z potrójnym transportem (ząbkowy, stopkowy, igłowy)
- Stebnówki do materiałów lekkich i średnich
- Stebnówki do materiałów średnich i ciężkich
- Stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Stebnówki z automatycznym obcinaniem nici
- Stebnówki z automatycznym ryglowaniem
- Stebnówki JACK
- Stebnówki SIRUBA
- Stebnówki JUKI
- Stebnówki BROTHER
- Stebnówki KRAFFT
- STEBNÓWKI 2-IGŁOWE (DWUIGŁÓWKI)
- OVERLOCKI
- Overlocki 5-nitkowe
- Overlocki 4-nitkowe
- Overlocki 3-nitkowe
- Overlocki do lekkiego szycia
- Overlocki do ciężkiego szycia
- Overlocki z podwójnym transportem
- Overlocki z automatyką
- Overlocki cylindryczne
- Overlocki z automatyką elektroniczną
- Overlocki z automatyką pneumatyczną
- Overlocki JACK
- Overlocki SIRUBA
- Overlocki JUKI
- Overlocki PEGASUS
- RYGLÓWKI
- ZIG-ZAK
- GUZIKARKI
- DZIURKARKI
- MASZYNY DRABINKOWE (RENDERKI)
- MASZYNY ŁAŃCUSZKOWE
- RAMIENIÓWKI
- PODSZYWARKI
- AUTOLAPY
- AUTOMATY SZWALNICZE
- MASZYNY SPECJALISTYCZNE
- MASZYNY DO CIĘŻKIEGO SZYCIA
- MASZYNY DO ŚCIEGÓW OZDOBNYCH
- MASZYNY BEZSZWOWE
Maszyny do szycia biustonoszy – jakie ściegi są najistotniejsze z punktu widzenia szycia bielizny
Maszyny do szycia biustonoszy i innych elementów bielizny mogą mieć charakter przemysłowy i profesjonalny, możemy również z powodzeniem dobrać odpowiednią maszynę wieloczynnościową, domową pod kątem szycia biustonoszy i bielizny. Szycie biustonoszy staje się coraz popularniejsze, bowiem daje możliwość stworzenia bielizny doskonale dopasowanej do nas samych, zindywidualizowanej. Nie jest to jednak proces łatwy i wymaga przede wszystkim właściwego dobrania parametrów szycia. Jest to możliwe dzięki maszynie do szycia biustonoszy.
Podstawowe ściegi, które są niezbędne przy szyciu biustonoszy, które musi posiadać maszyna do szycia biustonoszy to:
– ścieg prosty – jest to ścieg, którym szyjemy większość elementów biustonosza. Łączy elementy ze sobą. Nie jest jednak rekomendowany do szycia elementów rozciągliwych i pracujących. Elastyczne materiały i elementy biustonoszy np.: z gumy obszywkowej, gumy łamanej itp. nie powinny być wykańczane ściegiem prostym;
– ścieg zygzak – to idealny ścieg do wykańczania brzegów bielizny, wszywania ozdobnych gum wykończeniowych, mocowania elementów biustonoszy, które muszą pracować podczas użytkowania. Przykładem jest mocowanie gumy ramiączkowej, wykańczanie haftek biustonosza, wszywanie silikonowej gumy stabilizującej biustonosz. Ścieg zygzak stosowany jest do szycia biustonoszy i bielizny, ale bywają także wykorzystywane: ścieg owerlokowy, drabinkowy czy inny elastyczny, gdy takimi dysponujemy.
– ścieg trójskok –zapewnia doskonałe wykończenie, przy mocno pracujących i elastycznych elementach. Dużym atutem jest też estetyczny i piękny wygląd ściegu prowadzonego po wierzchu szytego materiału.
Na co warto zwrócić uwagę przy maszynie do szycia biustonoszy
Poza posiadaniem przez maszynę do szycia określonych powyżej typów ściegów, warto zwrócić uwagę na możliwości ich ustawienia. Im więcej jest dostępnych opcji, tym lepiej. Bardzo dobrze, gdy maszyna do szycia biustonoszy posiada szeroki zakres wyboru szerokości ściegów, co przydaje się np.: podczas zszywania pianki gorseciarskiej jako usztywnienie miseczek biustonoszy.
Przemysłowe maszyny do szycia biustonoszy
Maszyny do szycia biustonoszy to także maszyny przemysłowe, precyzyjne w robieniu biustonoszy, w szyciu regulowanych klamer. Maszyny te również bazują na omawianym szyciu zygzakowatym. Wiele funkcjonalności jest zautomatyzowanych, często posiadają pomocny wyświetlacz lcd, jak np.: ustawianie rozmiaru tylnego paska biustonosza w określonym przedziale. Przemysłowe maszyny do szycia biustonoszy zapewniają m.in. piękne i estetyczne linie szycia, co w przypadku tak precyzyjnych i wymagających elementów garderoby jak biustonosze ma szczególne duże znacznie.
Główne kroki przy szyciu biustonosza
Głównym, pierwszym i jakże kluczowym elementem jest przygotowanie formy biustonosza. Jest to najtrudniejszy z etapów i rzutujący na finalny efekt. Proces ten polega na odtworzeniu kształtu biustu i jego rozmiaru oraz nałożenie tego na papier w celu pozyskania formy i wykroju. Możemy też posiłkować się starym, ale doskonale dopasowanym biustonoszem i z niego ściągnąć odpowiednią formę i wymiary biustonosza. Przy tworzeniu wykroju biustonosza ustalamy również sposób jego wykończenia i konieczne do użycia ściegi. Gdy dysponujemy samą konstrukcją biustonosza możemy przystąpić do jego szycia i wykańczania, stosując wspomniane powyżej typy ściegów.